Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

georgi.stef.georgiev avatar georgi.stef.georgiev 921 Точки
Best Answer

Здравей,

Отворих го, извинявай за забавянето, трябваше да вземем решение какво ще правим с поправката преди да отворя предишния изпит за упражнение.

Трета и четвърта задача предполагам ще са ти интересни, различни концепции са това, което беше на вашия изпит :)

Поздрави,

Жоро

 

0
MartinBG avatar MartinBG 4803 Точки

Здравей, Жоро и за много години! :)

Благодаря ти, за отговора и че отвори изпита, но още не мога да го достъпя за Practice, защото иска парола. Би ли го погледнал?

 

Иначе, нямам търпение да ги подхвана задачките - тъкмо идват почивните дни! :)

0
19/01/2018 13:00:34
georgi.stef.georgiev avatar georgi.stef.georgiev 921 Точки

За много години! :)

Да, беше останала паролата от изпита, махнах я, сега трябва да можеш вече да го достъпиш.

1
MartinBG avatar MartinBG 4803 Точки

Благодаря, вече е достъпен! yes

0
villyjord avatar villyjord 175 Точки

Тази инстанция по-трудна ли се води от предишната през 2016, която беше с друг лектор?

0
MartinPaunov avatar MartinPaunov 77 Точки

До колкото знам или поне, ако съм разбрал Жоро правилно изпита ще бъде отворен за упражнения. Оперделено има интересни задачки, но не бяха кой знае колко трудни. Oсвен, ако не си на изпит и не се изпопритесниш, което работи пробвано е :).

0
sun_seeker avatar sun_seeker 15 Точки

Задачите са си задачи и са за решаване. За мен определено не бяха лесни. Отчитам слабата си подготовката. 

Иначе не знам колко лесни са били. От близо 40 човека само един е решил 4-те, 2-ма 3 задачи и половината не са успели да решат двете изцяло. 

Моето мнение е, че курса е с доста материал за кратко време и е нужно да се отдели повече време за решаването на задачи по време на лекции. В последната лекция, подготовката за изпит, научих доста неща от решаването на 3-те задачи, които на лекции не съм видял. Но това си е моето виждане. 

1
Jovanna avatar Jovanna 186 Точки

И стратегията е много важна, с коя задача ще почнеш и до кога ще си позволиш да й отделяш време ако се зацикли положението. Аз примерно, реших да почна с най-трудната, 4-та, за да си почивам с най-лесните, като ми се поизмори мозъка, което винаги преди е работело. Но сега прекалих и 4 часа и половина я мъчих и тя мен, дебъгване, а е дълга ... После ударно за 45 мин. първа и втора, само 2 теста на втора гърмяха, но нямах време да дооправя(незначителна добавка за последния елемент, но си искаше 5-те минути, а judge затвори ) ...

Така , че правилната стратегия е приоритет в такива ситуации.

Жоро не случайно казва, че човешкия мозък не е съвършен, кой знае като каква структура работи :-))

Поздрави!

0
sun_seeker avatar sun_seeker 15 Точки

В крайна сметка кои успя да решиш? А 4-та колко точки и взе?

0
MartinPaunov avatar MartinPaunov 77 Точки

Аз реших четвърта, но използвах клас за нея, както и предефиниран оператор. Взех 100 от 100, само трета ми избяга, защото блокирах, когато се прибрах вкъщи я реших за 20 мин от начало до край с работещ тест, а на изпита не можах да си подредя данните правилно. Не съм особенно доволен от представянето си, тъй като се поддадох на притеснението, но ако има поправка съм там. И не е въпроса в оценката или сертификата, а просто самия факт, че съм се поддал на стреса. Мога да постна решението на четвърта по-късно, ако някой иска да го погледне :).

 

Поздрави.

1
Jovanna avatar Jovanna 186 Точки

на 4-та отказва да влезе в цикъла на 180-ти ред, нямаше смисъл изобщо да я вкарвам в judge.

Да, и аз с клас.

С какво ли не пробвах, даже с ламбда бях написала вариант , и с това не става:

//if (abs(iterr->second.getFrequency() - frequency) <= 0.000001)

Иначе, ето го кода:

https://pastebin.com/ARkRA7rz

0
15/01/2018 13:27:36
Jovanna avatar Jovanna 186 Точки

Код на първа:

https://pastebin.com/KHvBvfNP

Код на втора:

https://pastebin.com/W5xGAiPt

Опитах се да чета директно по char и да изкарвам текущо, но не успях (закоментирах неуспешния опит в началото). Ще ми е интересно да видя такъв код, ако някой е направил такава реализация, без контейнер за данни.

 

0
sun_seeker avatar sun_seeker 15 Точки

Ето и моя за 2-ра задача. Гарантирано 100/100 :D 

https://pastebin.com/aHkA0xqH 

 

1
marsp avatar marsp 19 Точки

Мен втора задача ми беше най-лесна. На един дъх я реших и още от първия submit 100/100. :D https://pastebin.com/5jvckQ23

Първа срамно време ми отне, но понеже не можах да разбера идеята за range-a, но Жоро като ме светна и нея оправих. А 3та тамън вече изкарвах правилните данни (от примера поне), но форматинга ми куцаше и не остана време да го доизпипам. :/

1
Jovanna avatar Jovanna 186 Точки

Ето и трета, с доста check-ове е за да се вижда какво става, излезе 300 реда код :

https://pastebin.com/gCN9ZPLD

 

0
marsp avatar marsp 19 Точки

Я! Много съм се прецакал значи.. можело е да я реша много по-бързо тази задача. Аз не разбрах от условието, че винаги ще има "name", "place", "weight", "age"... Мислех си, че тези параметри за тестове от 1-10 ще са на случаен принцип и, че само се знае, че са по двойки... И в интерес на истината тамън бях тръгнал да решавам с клас и четейки условието отново, ми се стори, че точно това е идеята - да са случайни.

0
Jovanna avatar Jovanna 186 Точки

То всъщност в решението никъде не ползвам класа, забравих да го изтрия после. 4 вектора , за всеки вид данни по един, са напълно достатъчни и решават задачата, само да се следи за еднакви индекси 

 

0
MartinBG avatar MartinBG 4803 Точки

Ако на някой му е интересно,  тук съм качил решенията си на 4-те задачи (3-та все още не минава на 100% в Judge).

Задачите бяха интересни, но ми се струват поне една идея по-лесни от изпитните задачи към предното издание, защото никъде не ми се наложи да използвам класове или пък да мисля за някакви оптимизации.

 

EDIT:

Оправих си решението на 3-та задача. Проблемът ми беше, че не пазех стойностите на индекса и съответно връщах "[not found]", когато има query по тях.

0
23/01/2018 03:50:11
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.