Отваряне на изпита от днес за упражнение?
Планирано ли е отварянето на днешния изпит в Judge за упражнение?
С удоволствие бих се пробвал, тъкмо да си припомня езика, а и имам само добри спомени от задачите на Жоро :)
Планирано ли е отварянето на днешния изпит в Judge за упражнение?
С удоволствие бих се пробвал, тъкмо да си припомня езика, а и имам само добри спомени от задачите на Жоро :)
Здравей,
Отворих го, извинявай за забавянето, трябваше да вземем решение какво ще правим с поправката преди да отворя предишния изпит за упражнение.
Трета и четвърта задача предполагам ще са ти интересни, различни концепции са това, което беше на вашия изпит :)
Поздрави,
Жоро
Тази инстанция по-трудна ли се води от предишната през 2016, която беше с друг лектор?
До колкото знам или поне, ако съм разбрал Жоро правилно изпита ще бъде отворен за упражнения. Оперделено има интересни задачки, но не бяха кой знае колко трудни. Oсвен, ако не си на изпит и не се изпопритесниш, което работи пробвано е :).
Задачите са си задачи и са за решаване. За мен определено не бяха лесни. Отчитам слабата си подготовката.
Иначе не знам колко лесни са били. От близо 40 човека само един е решил 4-те, 2-ма 3 задачи и половината не са успели да решат двете изцяло.
Моето мнение е, че курса е с доста материал за кратко време и е нужно да се отдели повече време за решаването на задачи по време на лекции. В последната лекция, подготовката за изпит, научих доста неща от решаването на 3-те задачи, които на лекции не съм видял. Но това си е моето виждане.
И стратегията е много важна, с коя задача ще почнеш и до кога ще си позволиш да й отделяш време ако се зацикли положението. Аз примерно, реших да почна с най-трудната, 4-та, за да си почивам с най-лесните, като ми се поизмори мозъка, което винаги преди е работело. Но сега прекалих и 4 часа и половина я мъчих и тя мен, дебъгване, а е дълга ... После ударно за 45 мин. първа и втора, само 2 теста на втора гърмяха, но нямах време да дооправя(незначителна добавка за последния елемент, но си искаше 5-те минути, а judge затвори ) ...
Така , че правилната стратегия е приоритет в такива ситуации.
Жоро не случайно казва, че човешкия мозък не е съвършен, кой знае като каква структура работи :-))
Поздрави!
В крайна сметка кои успя да решиш? А 4-та колко точки и взе?
Аз реших четвърта, но използвах клас за нея, както и предефиниран оператор. Взех 100 от 100, само трета ми избяга, защото блокирах, когато се прибрах вкъщи я реших за 20 мин от начало до край с работещ тест, а на изпита не можах да си подредя данните правилно. Не съм особенно доволен от представянето си, тъй като се поддадох на притеснението, но ако има поправка съм там. И не е въпроса в оценката или сертификата, а просто самия факт, че съм се поддал на стреса. Мога да постна решението на четвърта по-късно, ако някой иска да го погледне :).
Поздрави.
на 4-та отказва да влезе в цикъла на 180-ти ред, нямаше смисъл изобщо да я вкарвам в judge.
Да, и аз с клас.
С какво ли не пробвах, даже с ламбда бях написала вариант , и с това не става:
//if (abs(iterr->second.getFrequency() - frequency) <= 0.000001)
Иначе, ето го кода:
https://pastebin.com/ARkRA7rz
Код на първа:
https://pastebin.com/KHvBvfNP
Код на втора:
https://pastebin.com/W5xGAiPt
Опитах се да чета директно по char и да изкарвам текущо, но не успях (закоментирах неуспешния опит в началото). Ще ми е интересно да видя такъв код, ако някой е направил такава реализация, без контейнер за данни.
Ето и моя за 2-ра задача. Гарантирано 100/100 :D
https://pastebin.com/aHkA0xqH
Мен втора задача ми беше най-лесна. На един дъх я реших и още от първия submit 100/100. :D https://pastebin.com/5jvckQ23
Първа срамно време ми отне, но понеже не можах да разбера идеята за range-a, но Жоро като ме светна и нея оправих. А 3та тамън вече изкарвах правилните данни (от примера поне), но форматинга ми куцаше и не остана време да го доизпипам. :/
Ето и трета, с доста check-ове е за да се вижда какво става, излезе 300 реда код :
https://pastebin.com/gCN9ZPLD
Я! Много съм се прецакал значи.. можело е да я реша много по-бързо тази задача. Аз не разбрах от условието, че винаги ще има "name", "place", "weight", "age"... Мислех си, че тези параметри за тестове от 1-10 ще са на случаен принцип и, че само се знае, че са по двойки... И в интерес на истината тамън бях тръгнал да решавам с клас и четейки условието отново, ми се стори, че точно това е идеята - да са случайни.
То всъщност в решението никъде не ползвам класа, забравих да го изтрия после. 4 вектора , за всеки вид данни по един, са напълно достатъчни и решават задачата, само да се следи за еднакви индекси
Ако на някой му е интересно, тук съм качил решенията си на 4-те задачи (3-та все още не минава на 100% в Judge).
Задачите бяха интересни, но ми се струват поне една идея по-лесни от изпитните задачи към предното издание, защото никъде не ми се наложи да използвам класове или пък да мисля за някакви оптимизации.
EDIT:
Оправих си решението на 3-та задача. Проблемът ми беше, че не пазех стойностите на индекса и съответно връщах "[not found]", когато има query по тях.
Здравей, Жоро и за много години! :)
Благодаря ти, за отговора и че отвори изпита, но още не мога да го достъпя за Practice, защото иска парола. Би ли го погледнал?
Иначе, нямам търпение да ги подхвана задачките - тъкмо идват почивните дни! :)
За много години! :)
Да, беше останала паролата от изпита, махнах я, сега трябва да можеш вече да го достъпиш.
Благодаря, вече е достъпен!