Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

lapd87 avatar lapd87 103 Точки

[Homework] Data Definition and Data Types - 13. Problem - Car Rental

Нещо ми пречи да създам FK на car_condition, но не разбирам какво. Пробвах всичко за което се сетих и все ми дава грешки базата...

https://pastebin.com/Mbv9V5ex

до тук работи но това не...

    ADD CONSTRAINT `FK_orders_carsCOND`
    FOREIGN KEY (`car_condition`) REFERENCES `cars`(`car_condition`);

Тагове:
0
Databases Basics - MySQL
k.sevov avatar k.sevov 1077 Точки

Може ли грешката? Иначе като гледам би трябвало да ти дава грешки при Insert-a накрая, тъй като не подаваш нищо за category_id, а си го сложил Not Null. 

0
lapd87 avatar lapd87 103 Точки

защото после пробвах различни работи и не съм го довършил, но ще го оправя NULL или не.

 

SQL error (1005): Can't create table `car_rental`.`#sql-2450_6`(errno:150 "Foreign key constraint is incorrectly formed")

 

но съм получавал при опитите и други като 1064 и 1072 ако не бъркам...

0
k.sevov avatar k.sevov 1077 Точки

Иска колоната в другата таблица, към която ти е foreign key да е индексирана, в този случай примерно можеш да си я направиш unique и ще станат нещата. 

1
lapd87 avatar lapd87 103 Точки

кое да е UNIQUE? car_condition няма логика да е ... аз даже мислех да го правя ENUM, но пак не ми се получава...

явно иска да е индексирано наистина за FK

VARCHAR(50) DEFAULT 0 минава на 83/100 гърми 4 тест...

Ако можеш помогни с това.

 

0
dzhingarova avatar dzhingarova 15 Точки

Здрасти,

Пак си усложняваш допълнително живота с тези FOREIGN KEYS :) не се искат в условието - не се затормозявай.

Иначе - ENUM формата на `available` - не беше ок като слагаш 1 и 2 - остави си ги в insert-a пак да са "true"/"false"....

И накрая - не беше довършил в таблица `rental_orders`  - трябваше да си допишеш `car_condition`, след като в условието си го задал NOT NULL.

Виж твоя код с корекциите, за които ти споменах.... макар че минава с 83/100:

https://pastebin.com/53Z9ksPe

 

И моят код ти давам - той е 100/100.... но честно казано хич не ми се взира да видя къде се разминаваме :) Оставям на теб!

https://pastebin.com/mUZcTcrc

Поздрави

 

 

1
lapd87 avatar lapd87 103 Точки

да след предната задача се усетих за FK че може да не ги ползвам и тук, но по-важното е какво не му харесва на този ред, защото другите минават...

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.