Loading...
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Не е задължително. Лично според моите разбирания, даже трябва да НЕ се пише условието на задачата.

2
pavel.aslanov avatar pavel.aslanov 7 Точки

Не.

Хората които го правят,го правят с цел да имат бърз достъп до условието на задачата.

3
quickben avatar quickben 966 Точки

Добра практика е да се пишат коментари само там и само тогава където кода не е достатъчно ясен.

Иначе като за начало е нормално да се пишат малко повече коментари отколкото принципно трябва да се пишат, но поне човек свиква да пише коментари. А това за условията и аз несмятам, че трябва да се пишат като коментар в кода, но определено улеснява проверяващия така, че не го считам за грешка когато проверявам домашни.

2
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Ако кодът някъде е недостатъчно ясен и първото нещо, което ти идва на ум е да напишеш коментар, значи ти идва грешното нещо на ум. Би трябвало, щом сам оценяш нещата за неясни, да намериш начин да ги направиш по-ясни с код, а не с коментар. :)

1
quickben avatar quickben 966 Точки

Нещо не си ме разбрал правилно или аз не съм се изразил достатъчно ясно. :)

2
boyanov avatar boyanov 65 Точки

Според мен кода колкото и добре да е написан, понякога един коментар от няколко думи прави кода доста по лесен за четене.

1
velislavnikolov avatar velislavnikolov 35 Точки

Коментарите са най-полезни при по-трудните задачи с дълъг и "увъртян" код. Иначе според мен за условието не е задължително, все пак на някои задачи коментара с условието ще е по-дълъг от решението, което е странно. laughing

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Предвид, че курса се казва C# Basics, не е зле да се слагат кратки коментари на по-трудните задачи, например тези със звезда. Кога и в какво количество - трудно е да се каже, по лична преценка.

Ако си прекалил, все някой проверяващ ще ти каже: "абе тука е ОК задачата, ама много коментари си набутал". Случвало ми се е за една задача, съгласих се с критиката и от тогава започнах по-пестеливо с коментарите. От друга страна, 2-3 пъти хората са ми благодарили, че съм слагал коментари на трудните задачи, да речем изпитните, и ми дадоха обратна връзка, че доста им е помогнало това да разберат подхода ми (не че съм писал лош код, просто алгоритъмът сам по себе си не може да бъде изцяло разбран от човек, който тепърва учи условни конструкции примерно и не знае какво е масив).

Под неясен код аз разбирам именно тези случаи, когато авторът на решението очаква, че голяма част от състудентите му едва ли са наясно как се решава конкретната задача. Тогава, вместо хората да се пулят на някакви заклинания, по няколко коментара, обясняващи тая или оная част от кода какво прави, ще направят решението доста по-разбираемо за останалите. Това се явява един вид мини-туториал и проверяващите могат да понаучат нещо без да гугълват ред по ред да видят какви магии се случват и това е полезно за тях.

0
24/09/2014 08:28:10
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

Доста добре го каза - "кода какво прави", а не "как го прави". Точно така трябва да се описва, примерно: "Populating Database", "Mapping Routes" и т.н, а не описание на всяка стъпка - "Getting elements to populate" ; "Parsing elements", "Converting data model", "Inserting into database".

0
Ivan.Nikolov avatar Ivan.Nikolov 8 Точки

На конкретен въпрос.....отговори за съвсем друго?!

Колегата пита: "Трябва ли на всяка една задача да се пише в кода като коментар УСЛОВИЕТО й?" т.е на задачата, а не коментари към самия код.

С коментарите Ви за коментари/пояснения към даден код наистина са удобни, стига да не са "роман".

Относно записване на УСЛОВИЕТО на задачата, като коментар над кода ...ми не виждам какъв е проблемът. 

1. Не е нужно да гледаш какво се иска всеки път (специално за тези домашни, които не са си и именували правилно файловете)

2. На някой с опит, може и да не му харесва, но за начинаещи е улеснение. (Да не забравят, моля, че и те са се учили в началото та по-спокойно малко!)

Уважашайте труда на другите и давайте конструктивен коментар, а не злобен!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.