Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

ttitto avatar ttitto 1153 Точки

[Homework] OOP - Inheritance and Abstraction - Септември 2014

Ето го и домашното от тази тема:

Animals

HumanSystem

SchoolSystem

В един общ проект съм направил последните две задачи:

WordReportGenerator - реших да го направя на WPF Application, което доста ме забави. За XAML си е нужен направо един двуседмичен фаст трак според мен.

Класовата структура на компанията е готова на 100%, а от 5 та задача е готово импортирането на данни и генерирането на репорти за Word. Надявам се утре да имам време да пооправя кода и UI, че е много грозно в момента, както и да направя DropBox функционалността.

Този път задачите ми не са много изпипани, така че се надявам на широка дискусия!

12
C# OOP Basics
nickpanaiotov avatar nickpanaiotov 21 Точки

Сигурно отдавна сте забравили за това домашно, но искам да попитам ttitto Това, грешка ли е или така трябва да бъде?

В конструктора не се подава параметъра който се подава към пропъртито. 

0
ttitto avatar ttitto 1153 Точки

Да, това е грешка! Първоначално се чудех дали трябва да свържа по някакъв начин потребителя с продажбите, за да може тази стойност автоматично да се изчислява, когато е необходимо. Но в последствие реших, че не искам да си усложнявам живот и съм забравил да го подам като параметър. И понеже го направих като library не съм го тествал. Благодаря за откритието!

1
ttitto avatar ttitto 1153 Точки

Колеги студенти и трейнъри, след като вече изтече срокът на това домашно, може ли някой да предложи решение на трета задача в частта и с качване на word файла в дропбокс.

За съжаление не можах да се справя с това и не получавам никаква грешка, която да ме ориентира. Пуснах и тема в Stack overflow, където също не получих достатъчен ориентир какво трябва още да се направи. Текущото положение на моя код е в заглавния пост на тази тема. Моля авторът на задачата да помогне!

0
vvulevv avatar vvulevv 51 Точки

Появи ми се странен проблем със задача 2. Human-Student-Worker. Когато стартирам приложението и ми дава Process is terminated due to StackOverFlowException. Някой може ли да ми помогне с намирането на решение? код

0
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Нямам VisualStudio и гледам направо в GitHub но мисля, че проблемът е напълно нормален :)

 

    return String.Format("Student: {0} {1} has faculty number: {2}", this, FirstName, this.LastName, this.FacultyNumber);

 

Като първи параметър ( {0} ) подаваш "this" което е инстанция от тип Student. Всеки път когато извикаш обект от тип Student като стрингова операция ще се извика ToString(). Лошото обаче е, че цитираният код е В метода ToString() т.е. стигайки до "this" се вика отново ToString(), който стига до this вика отново себе си и така до безкрай.

Залагам, че си искал да напишеш this.FirstName вместо да ги разделиш със запетая.

 

3
09/10/2014 16:45:01
vvulevv avatar vvulevv 51 Точки

Ееее, евала за наблюдателността! Аз писах 3-4 часа и като стигнах до тая грешка и тотално изключих и излязох на въздух.. laughing Доста ми помогна, точно щях да почвам пак да се чудя кво съм оплескал! Благодаря!

0
09/10/2014 17:59:25
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.