Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Leonid13 avatar Leonid13 1 Точки

Programming Basics Java

Здравейте, относно 6 задача от изпита Programming Basics Java септември 2018, направих я без грешка и при тестването също, но като я качих в Judge ми показа, че нямам вярно...Някой може ли да ми каже дали има същия проблем и има ли начин да ми разгледат кода? Работя с Eclipse.
Тагове:
0
Programming Basics
emo.999 avatar emo.999 399 Точки

Ако може да дадеш код и условие понеже не намирам изпита. А до разглеждането на кода - не мисля, че го правят по принцип. 

Това, че са минали нулевите тестове не значи, че е без грешка. Често само те минават и това е най-кофти сценария :) 

Дай код и може да открием проблема.

0
Leonid13 avatar Leonid13 1 Точки

Условието: https://softuni.bg/downloads/svn/programming-basics/2018-09/Exam/6.%20Wedding%20Seats.pdf

Моето решение: 

import java.util.Scanner;
public class editor {

    public static void main(String[] args) {
        
        
        Scanner scan = new Scanner(System.in);
        Scanner reader = new Scanner(System.in);
    
        char sect = reader.next().charAt(0);
        int rows = Integer.parseInt(scan.nextLine());
        int placesUncount = Integer.parseInt(scan.nextLine());
        int allPlaces = 0;
    
        
        for(char A = 'A'; A<=sect ;A++) {
            
            for(int i=1;i<=rows;i++) { 
                
                if (i%2==0) {    
                    
                for(char a = 'a';a < 97+(placesUncount+2);a++) {
                    allPlaces++; 
                    System.out.printf("%S%d%s%n", A,i,a);}
                    
                }else{
                    
                for(char a = 'a';a<97+placesUncount ;a++) {
                    allPlaces++; 
                    System.out.printf("%S%d%s%n", A,i,a);}
                    }
            }
            rows++;
        }
        System.out.println(allPlaces);
        
    }
}
 

0
emo.999 avatar emo.999 399 Точки

Здравей,

Проблема беше при четенето от конзолата, оправих го : https://pastebin.com/iNqBWDAB

Когато му дадеш .next скенера продължава да чете на същия ред, а по условие всеки инпут трябва да е на нов ред.(Има много информация по тази тема). А nextLine си чете целия ред.

И единия скенер беше излишен.

0
iwanovw avatar iwanovw 7 Точки

На мен пък ми дава 88 точки с този код https://pastebin.com/DMb6fM3s

9 тест Time Limit, което означава че цикъла не спира когато въведеш 

B

101

24

0
06/11/2018 13:49:56
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.