Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

velislavnikolov avatar velislavnikolov 35 Точки

[Exam Problems] C# Basics - 26 August 2014 - Problem {1} - Tic-Tac-Toe Power

Здравейте! Моля за малко помощ! Ето го кода ми за задачата Tic-Tac-Toe Power - http://pastebin.com/H67J24FC . Проблема е, че с два от показаните примери работи, а с другите два не! Моля някой да ми обясни къде бъркам, защото на лист отговорите излизат такива, каквито моето решение изкарва. Ето линк към условието http://judge.softuni.bg/Contests/24/CSharp-Basics-Exam-26-August-2014.

Тагове:
0
Programming Basics 20/10/2014 19:02:38
jabalka:
Има отворена тема за изпитните задачи от този ден. Обсъждана е и тази задача. Темата е дублирана: https://softuni.bg/forum/questions/details/1930
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

Съществената ти грешка е, че разменяш променливите за стълб и ред при проверките. Във всичките if-ове (така както си написал после присвояванията) y трябва да е преди x, пример: 

if (x == 1 && y == 0) трябва да се превърне в if (y == 1 && x == 0), след тази поправка нулевите тестове минават, judge вади 70/100, ще потърся още малко за другата ти грешка, ако я намеря ще ти кажа.

Препоръчвам ти да прочетеш повече за "Матрици" в интернет, би ти било полезно да си представиш нещата. 

ЕДИТ: Последните 30 точки идват от изкарването на крайния резултат, необходимо е кастване по този начин:

 Console.WriteLine((long)Math.Pow(c, index));

Очевидно прехвърля диапазона и изкарва глупости.

1
19/10/2014 23:18:31
velislavnikolov avatar velislavnikolov 35 Точки

Абсолютен пропуск от моя страна. Естествено, че пъво трябва да е реда! Благодаря ти много за корекцията.

0
velislavnikolov avatar velislavnikolov 35 Точки

Има ли начин да проверя колко точки носи дадено решение в judge без да изпращам решението? Кастването към long го видях, но късно. Благодаря!

1
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

Не, няма, трябва да го изпратиш. Иначе системата пази най-високия ти резултат, ако това ти е притеснението.

0
velislavnikolov avatar velislavnikolov 35 Точки

А ако изпратя само задачата която съм решил (примерно първа) и да кажем, че имам 100 точки от нея, какво ще върне 100/100 или 100/500?

0
lnxslackware avatar lnxslackware 18 Точки

Ще ти изкара резултата за текущата задата т.е. 100/100. Не се притеснявай да си качваш решенията в системата, няма ограничения от това колко решения си пратил по дадена задача ;)

0
nikola.m.nikolov avatar nikola.m.nikolov 830 Точки

Колега, ако искаш погледни моето решение на задачата, при което използвам за определяне на индекса кратък израз:

TicTacToePower

 

1
20/10/2014 07:29:16
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.