Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

[Homework] JavaScript Basics - Loops-Arrays-Strings - November 2014

Мина и третата лекция от курса /малко съм се объркал - днес ще мине foot-in-mouth /. Ето моите решения на задачите от домашното:

GitHub

Коментарите по кода са добре дошли :)

ПС. Решени са вече всички задачи. За трета задача от изпитните си помогнах за алгоритъма с този авторското решение... Често се усещам, че решавам задачите по много по-сложен начин от колкото могат да се решат и това ми коства доста време и усилия. Така стана и с тази задача и се наложи да погледна авторското решение. :)

4
JavaScript Fundamentals 12/11/2014 10:53:16
ph.kolarov avatar ph.kolarov 63 Точки

Може ли малко помощ по 16 задача...

първото ми решение беше това http://pastebin.com/ZtcrcpxG после видях изхода и разбрах, чее  резултатите не трябва да са сортирани по никакъв начин..

Да де ама забих... искам да реша задачата с map, само че когато ги набивам изхода винаги е сортиран по key...

http://pastebin.com/VFGXdK3W

Бих се радвал за малка насока или идея :)

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

И аз се сблъсках с този проблем. Решението, което ползвах, беше да направя масив, в който да пазя поредността на картите и след това да итерирам по него като принтирам честотите.

0
ph.kolarov avatar ph.kolarov 63 Точки

Ами добре ме насочи, но имах проблем с премахването на повтарящите се елементи. Е използвах функция...

http://pastebin.com/te7nBL6T

Fil ти как ги премахна ?

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Аз си го направих с асоциативен масив като при добавяне на нов ключ пушвах ключа в масива, който ми пази поредността. 

1
simeon.georgiev avatar simeon.georgiev 62 Точки

Колеги, имам малко проблем с първия пример на 12-а задача- губи ми се един брой 'in' (не само в програмата, и аз не го намирам :D ). Може ли да ми кажете кой стринг изпускам- living, in, submarine, anything, inside, submarine, drinking, in. toLowerCase()-нал съм текста, така че не е там проблема.

0
18/11/2014 12:12:42
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

9 са си - в drinking имаш 2 in smile

1
mb_int avatar mb_int 1 Точки

Не съм съвсем сигурен дали някой го е забелязал и решил да го направи по този начин, но не мога да не мисля, че за 8-ма задача е много удачно да се използва рекурсивна функция. Надявам се нещо някъде да не ми се губи в решението:

 

//Since I'll be using recursive function, I'll need a global variable
totArray = [];

function sortArray(arr) {
//make sure we break the cycle at some point
if(arr.length == 0) {
//print the result
console.log(totArray);
return;
}

//get the min from arr
var arrMin = Math.min.apply(Math, arr);

//push that min to the global var
totArray.push(arrMin);

//remove the min from the array
var index = arr.indexOf(arrMin);
arr.splice(index,1);

//do the same thing over for the new array
sortArray(arr);
}
0
18/11/2014 20:03:08
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

По-лесно е да се ползва функция в метода sort, там задаваш критерии, по които да ти сравнява елементите. Доста е полезно и при работа с обекти, където може да посочиш по кое пропърти да ти ги сортира и в какъв ред.

0
nikola.m.nikolov avatar nikola.m.nikolov 830 Точки

Понеже в условието пишеше Use the "selection sort" algorithm намерих информация за метода в wikipedia. Сега забелязах, че малко по-надолу си има решението, като за c# е почти същото като за JavaBasics.

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Вярно че имаше такова условие. В учебника в главата за методи накрая го има обяснен този алгоритъм и е разписан подробно.

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Ето и моите решения. От незадължителните задачи само една реших, че ми дойдоха в повече като бройка.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.