Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

emoyyy avatar emoyyy 0 Точки

6.Journey

Здравейте , искам да попитам каква ми е грешката тук :https://pastebin.com/siAeQXWy ?

В условието на задачата пише ". Ако е в Европа, независимо от сезона ще почива в хотел" , но Judge ми дава грешка точно при проверка с Европа в която "правилинят" отоговор е "Camp".

Тагове:
0
Programming Basics
knoteva avatar knoteva 1081 Точки

Здравей,

"else if (destination == "Europe")" . Махни else. Сега никога няма да се изпълни това условие, защото сезонът винаги ще е или лято, или зима.

0
emoyyy avatar emoyyy 0 Точки

Благодаря, получи се, но понеже явно имам пропуск в знанията ми, мога ли да ви помоля да ми обясните, защо ?

0
knoteva avatar knoteva 1081 Точки

if (season == "summer") // Ако сезонът е лято влез в if-а.

else if (season == "winter")// Иначе, ако сезонът не е лято и ако сезонът е зима  влез в if-а.

else if (destination == "Europe")// Иначе, ако сезонът не е лято и сезонът не е зима и дестинацията е Европа влез в if-а.

С други думи, когато има else за да се стигне до самата if проверка горните 2 условия не трябва да са верни.

 

Надявам се да съм го обяснила рабираемо. :)

0
27/02/2019 18:08:00
knoteva avatar knoteva 1081 Точки

Може и да проверяваш първо дестинацията:

            if (destination == "Europe")
            {
                placeToStay = "Hotel";
            }
             else if (season == "summer")
            {
                placeToStay = "Camp";
            }
            else if (season == "winter")
            {
                placeToStay = "Hotel";
            }

0
Tspetrova avatar Tspetrova 125 Точки

Ето още един вариант за решение - разпределението  по if' е по сезони  ;-)

https://pastebin.com/sPuExehN

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.