Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

[Teamwork] PHP Basics Ноември 2014 - Споделяне на проектите

Здравейте,

отварям тема за да споделим екипните си проекти от PHP Basics Ноември 2014.

Ние сме отбор "NOTRE DAME" и направихме блог базиран на php framework-а LARAVEL

 

Линк към блога: http://easypress.ipapazov.com/

Source code: EasyPress @ GitHub

 

Съотборници: ipapazova.angelovnelly.m.minchevamartin_varbanovalexxokey

 

Специални благодарности на Ивайло Папазов /ipapazov/ - човека, който ни убеди да работим с Laravel и помогна на всички максимално леко да навлезем в нещата!

Лично за мен до момента това беше най-полезния проект, от участието в който съм страшно доволен. За една седмица научихме страшно много неща, които ще са ни от полза при работа с подобни технологии.

Тагове:
11
PHP Web Development Basics 18/12/2014 19:05:22
nikola.m.nikolov avatar nikola.m.nikolov 830 Точки

Ние сме Team Istanbul и това е нашият проект:

http://istanbul.ninikolov.com/

source: Github

И аз съм на мнение, че материята е много интересна. Форума е направен на база на видеото на Марио Пешев. Определено времето за този проект изобщо не стигна и част от предвидените функционалности нямаше как да бъдат реализирани за това време. 

Специални благодарности на ROYAL, който помогна за някои проблеми.

 

Edit: понеже коментирането, добавянето на нова тема и разглеждането на профил на друг потребител става само ако сте логнати може да тествате с:

username: test

password: test

 

6
19/12/2014 01:05:24
mihayloff14 avatar mihayloff14 824 Точки

Ние пък решихме да не ползваме Laravel, Symphony и разни други странни думи и заложихме на чисто php. :D

Ние сме отбор Edinburg(er), ето и нашият проект. Имайте предвид, че има разни постове с линкове към недоброжелателни сайтове и прочие, но това е в резултат от неуспешните опити на журито да счупи сайта ни. :P

http://arabadzhiev.com/php-teamwork/index.php

GitHub repo

Преди да се запиша за участие в този екипен проект си мислех, че това ще е най-трудния екипен проект до момента и дори очаквах да не успеем да се справим, но в крайна сметка това се оказа най-успешният проект, в който съм участвал. 

Поздравления за страхотните проекти и на останалите. Също така, успех на изпита. :)

5
nikola.m.nikolov avatar nikola.m.nikolov 830 Точки

И нашият проект е чист PHP без frameworks. Първият код, който написах беше едва във вторник, защото преди това разучавах кода на Марио Пешев. Направо си се бях настроил преди 2 дена за тотален fail на този проект. А и както единия колега на защитата каза "Никола направи 95% от проекта" беше доста тегаво сам. Тъкмо свикнах и започнах да добавям все повече функционалности и то времето свърши. Изобщо нямаше време за някакво по-нормално стилизиране и JS.

1
19/12/2014 00:51:26
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Никола, аз разгледах в гитхъб снощи и видях, че само ти си къмитвал. Поздравления за това, че си се справил!

Честно казано недоумявам как дори при присъствените студенти /ако не се лъжа ти си присъствено/ се получава така, че хората се записват за проект и след това не вземат участие в него... Аз ако нямам възможност да участвам не се записвам, както направих на JS-а... Несериозно е просто...

По отношение на ползването на фреймуърк - малко е тегаво да се разбере всичко за такова кратко време и със сигурност ако нямаше в екипа ни човек, който да познава MVC модела и да е работил с подобна технология, нямаше да се захванем да го правим така. Наистина фреймуърка спестява доста писане, кодът е много по-добре структуриран, подреден и лесно разбираем.

Михайлов и вашия проект се е получил много добре! :)

1
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

@ a.angelov аз съм присъствено и съм Ниво 2 и до момента е имало само един проект (JS Basics) на който сме работили всички.

0
quickben avatar quickben 966 Точки

viva la colombia :)

Team Bogota ---> тук

3
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.