Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

milen8204 avatar milen8204 296 Точки

Възможен транспорт до SoftUni в град София

Здравейте,

Надявам се да не се повтаря темата, порових и нищо не открих. Някой може ли да ми сподели, от Софийския университет или някаде около него, примерно бившето министерство на спорта или някъде другаде в този район, с какъв транспорт мога да се предвижа до сградата на SoftUni и горе долу за колко време се стига.

На работа съм до 17:30 и затова записах online, много ще съм благодарен на някой от колегите, които са присъствено да споделят, с какъв транспорт се придвижват, за да си направя сметка дали поне за някой семинар ще успея да се пласирам. Благодаря.

2
Въпроси за SoftUni
vvalchanov1988 avatar vvalchanov1988 6 Точки

Здравей,

Пробвай с тролей 1, трябва да слезнеш на спирка Васил Кънчев и после 2-5 мин. пеша.

1
milen8204 avatar milen8204 296 Точки

1-цата средно за колко време ходи до Васил Кънчев?

0
charlike avatar charlike 114 Точки

Средно 5-10мин. Слиза се на втората спира след Билата. Пресичаш и ще видиш блясака на бизнес ценъра, в който се намира залата.

--

Ташака е, че се чака по много време, останалото лесно.

--

Друг вариант е да хващаш каквото дойде и слизаш на Билата и зацепваш нагоре до Васил Кънчев и после пак наляво.

1
wooden_jesus avatar wooden_jesus 6 Точки

От софийския университет може да се хванат 3 тролея - най добре е 1-цата и да се слезе на Герена, от там е 3 мин пеша. Също така може и 2, 4 тролей, но трябва да се походи 10 - на мин пеша, но през квартала. Препоръчвам ти да отвориш сайта на градския транспорт и да се ориентираш, не е толкова трудно.

Едит: Смени си името на темата, моля те, че това "от София град", звучи все едно СофтУни е в провинцията, а всъщност е на 3 спирки от центъра на София.

2
milen8204 avatar milen8204 296 Точки

:) Приемам критиката, мислех да пиша от софийския обаче после написах софия и не смених "от" София

0
iliev72 avatar iliev72 147 Точки

Най-лесно и бързо - Метро до Лъвов Мост и от там автобус 86 и той спира на 50м от СофтУни ;)

Аз съм в Лозенец до 17:30 и с този транспорт в 18:10 вече в залата ;)

3
Teodor92 avatar Teodor92 569 Точки

Също така 285 и 85 спирта точно на задния вход и също минават от Лъвов Мост :)

3
Yulia avatar Yulia 1346 Точки

Да, и аз пътувам така и ще си позволя да разширя малко отговора, да е полезен за повече хора, които още не са пътували до бизнес центъра:

С автобус 86 е по-бързо, защото прави по-малко обиколки из Хаджи Димитър. Мисля, че от лъвов мост, стига за около 10 минути ако не се лъжа. С автобуси 85 или 285 от и до централна гара пътувам точно 20 минути. Кофтито е само, че не са много редовни и чакането може да се окаже доста. До кв. изгрев ми се е случвало да стигам както 30 минути общо, така и за един час. Всичко според-зависи.

 

Тук искам да вметна, че вариантът от лъвов мост работи само на отиване, на връщане към центъра автобусите не спират на лъвов мост, защото там в момента има разни ремонтни дейности и маршрута е леко променен. На връщане от СофтУни единият вариант е да се спре на пл.Сточна гара и да се върви пеша една спирка до Лъвов мост, а другият (по-добрият според мен) вариант е да се пътува с автобуса до централна гара, от където да се хване метрото.

 

Мога да добавя само, че вечер след 22ч автобусите 85 и 285 пътуват през 40 минути, така че имайте го впредвид... който си тръгва по това време от лекции/семинари. А по-точно разписанието го има тук.


И още нещо: в сградата се влиза през заден вход, от към паркинга. Да не се чудите защо е затворено ако идвате за първи път.

7
ViValDam avatar ViValDam 15 Точки

На Плиска спира ли 86 ?

1
XmUrF avatar XmUrF 363 Точки

Добър начин за намиране на маршрут е и чрез bgmaps.com. Там си въвеждате начална и крайна точка и вид транспорт(обществен в случая) и излизат възможните варианти.

2
PeekAtChu avatar PeekAtChu 1 Точки

Аз пътувам с 4-ката тролей и ходя после 5-6 минутки. Не е най-бързо, но живея в дружба и ми е удобно да не слизам :D 

1
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Ми, някой спомена, че е от Лозенец (не че съм от там), ама зависи в коя част на квартала, автобус 120 минава покрай София Ленд, Семинарията, етс. и стига до спирка Владимир Вазов която е на 7-8 мин пеша от СофтУни по диагонал.

Аз лично за сега идвам от работното си място на симеоновски разклон със 67 до Телевизионна Кула и 120 до Владимир Вазов.

За хората от студентски може би 413 + 120 или 280 + тролей (най-добре 1) са най-добрите варианти. Смисъл от прекачване на метро май няма (280 + метро + още някакъв транспорт). Иначе от различните метростанции, както се спомена могат да се хванат сюрия автобуси.

3
Aleksa avatar Aleksa 5 Точки

120 вече не спира на Семинарията /от Румънското до София Ленд е  само и единствено спирката на ТВ кулата  / :) казвам го просто като инфо :))

0
tsanova.dillyana avatar tsanova.dillyana 11 Точки

Ако има хора от младост 1 или близо до Окръжна болница, автобус 305 се хваща до Сточна гара и от там се хваща 85, 86 и 285. Супер бърз е маршрутът, с 305 за около 15 минути съм на сточна гара и от там вече още 15 минути до СофтУни. В bgmaps дава, че с този маршрут е един час и половина, но това не е въобще реално :)


2
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Честно ли :) 305 спира на Румънското, където и 120. 120 от Румънското до Владимир Вазов има 3-4 спирки (Султан Тепе, Мадрид, Подуянска и Владимир Вазов, ако не се лъжа). В противен случай 305 трябва да продължи от румънското  - Калиманци, Оборище, Подуяне, Бяло Море и тогава Сточна Гара, от където да си хванеш автобус за наобратно :) Който, както каза е 15 минути, а 120 от Румънското е за 5 :)

1
tsanova.dillyana avatar tsanova.dillyana 11 Точки

Честно ли :) Благодаря за идеята :) 

1
ZloboMiR avatar ZloboMiR 50 Точки

А какви са опциите за паркиране наоколо, и за велосипеди или скутери?

0
kiko144 avatar kiko144 795 Точки

Аз си паркирам винаги пред университета! Винаги си има места! За велосипеди и скутери не съм сигурен, но би могло да ги оставиш покрай охраната да ги наглеждат !

1
Ludmil.D avatar Ludmil.D 41 Точки

Ако е хубаво времето може да хакнеш системата с тролей 2-ка(Попа) или 4-ка(плиска) от Софииския (общ маршрут). и през квартала 10-15 мин. Трябва да имаш добра ориентация (или гогле мапс) но се стига :)
Последното ми трасиране(разходка) беше от Румънското, така си по- благодарен(че има стол) и мирен на лекция :) Още малко да се вдигнат традусите и съм с колело..

2
aslv1 avatar aslv1 304 Точки

Ето това също е добро за търсене на подходящ транспорт.

2
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.