Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Barish avatar Barish 8 Точки

Sammy.js problem with redirection when using post

Когато искам да post-на ме прехвърля към localhost и губи пътя до index.html

app.router = Sammy(function () {
var selector = '#wrapper';

this.get('#/allBooks', function () {
controller.loadAllBooks(selector);
});
});

app.router.run('#/allBooks');

а това ми е формата

<div id="form">
<label for="author">Title:</label>
<input id="title" type="text"/>
<label for="title">Author:</label>
<input id="author" type="text"/>
<label for="isbn">Isbn:</label>
<input id="isbn" type="text"/>
<button type="submit" id="add">Add</button>
</div>

Като цъкна на бутона Add обекта се записва в базата данни обаче се губи пътя и ми дава 404 not found.
Ако ми помогнете ще съм много благодарен :)
Тагове:
0
JavaScript Applications
Barish:
Проблемът е решен
quickben avatar quickben 966 Точки

Някъде трябва да кажеш да се вземат данните от базата и наново да се покажат в страницата когато се натисне бутона, немога да ти помогна по-конкретно, че всеки ползва MV ****** :) 

Ако постнеш целия код някой може да ти помогне, аз немога в момента.

0
26/04/2015 22:55:17
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Направи го с input type="button", а не с button type="submit" и махни формата. 

0
27/04/2015 00:00:38
Barish avatar Barish 8 Точки

пак така пак записва в бд ама не го изкарва губи пътя и не ми намира темплейта за mustashe.js

0
dinkoslav avatar dinkoslav 123 Точки

Привет Бариш,

отдавна не сме се чували :)

Тa: във формата ти има един method="#/addBooks" - не ти е нужен. Формата тук не прави конкретните заявки и не ги определя!!! Имаш requester за тая работа (в твоя случай е в bookModel).

След това имаш ViewFactory.prototype.renderBook и явно имаш надежди това нещо да ти добави новия запис и да изчисти формата чрез която добавяш. Въпроса ми е : защо?

Имаш си ViewFactory.prototype.generateAddBookView, което го прави, а Controller.prototype.loadAllBooks го извиква.

Защо просто в Controller.prorotype.addBook, след като си направиш post заявката, при success да не се извика функцията loadAllBooks? Тя върши същата работа! Единствения ти проблем е, че нямаш достъп до selector-a, но след като го прехвърлиш като променлива от View-Factory (controller.addBook(author, title, isbn, SELECTOR)), всичко се оправя.

Другото което ми прави впечатление и не знам колко ще съм прав ... var _this = this; ... това се използва когато правиш някакви event handlers, защото this не е контролера и по този начин го запазваш. Когато правиш прототип на функция - това не ти е нужно (или поне на мен не ми се е налагало). Може и да се лъжа, но такива са ми наблюденията.

Успех и малко си подреди кода ;)

Динко

 
0
AleksandurSeferinkin avatar AleksandurSeferinkin 333 Точки

Грешно подхождаш с пращането на данните. Всяка форма има submit евент.

$( "form" ).on("submit", function(e) {
   e.preventDefault();
   e.stopPropagation();
});

 

Тук има 2 важни стъпки, които трябва да са най-отгоре:

e.preventDefault() - това премахва default поведението на формата, което е да праща обикновена пост заявка към даден адрес. По този начин спираш рефрешването и можеш пращаш AJAX заявка.

e.stopPropagation() - Чувал си за "event bubbling", нали? SammyJS слуша за евенти от формите и се получава това с изтриването на URL-a. С тази малка функция ще му попречим да хване този "submit" евент и URL-a ще остане непокътнат.

По този начин ще имаш семантичен html с <button type="submit"> и няма да се случва нищо друго освен това, което си сложил в callback-a на евента. :)

1
27/04/2015 00:31:55
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.