Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

evgenikolov avatar evgenikolov 304 Точки
Best Answer

Здравей, колега:

Минималните х-ки които Наков препоръчва са:

  • 2 ядрен процесор
  • 4GB RAM
  • и задължително SSD диск

 

Според мен най-добре е нещо то този тип:

  • 4 ядрен i5 да кажем
  • 8GB RAM
  • SSD - 128GB
  • HDD - 1TB (външен примерно)

Поздрави! :)

6
11/05/2015 00:36:47
AleksandarrMarinovv avatar AleksandarrMarinovv 0 Точки

Благодаря ти за бързия отговор. Поздрави! :)

0
Cocolino avatar Cocolino 36 Точки

Зависи какъв бюджет си готов да отделиш. За себе си прецених, че нещо от рода на i3 + 4GB RAM + 750GB HDD + 15,6 матов дисплей и вградено видео е предостатъчно. Излезе 700 лв. Машинката е пушка за прохождащи в програмирането индивиди, какъвто съм аз. За останалите неща имам прилична настолна конфигурация.

Това ти е минимума, ако искаш да минеш тънко с цената. Ако имаш повече възможности, харчи. :)

 

1
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

Взимайте по 8 GB RAM или поне да се поддържа upgrade. За някои по-тежки технологии 4 GB не стигат и влачи.

2
MartinBorisov94 avatar MartinBorisov94 52 Точки

Важно е да се спомене и с какви пари разполагаш. Аз лично дадох повче, но сега съм много доволе. I7-3630QM 8GB ram 120 SSD, изхвърлих DVD- то и на негово място ми е 1 TB HDD. Имам и външна видео карта, която не използвам особено много. Съвета ми е повечко RAM и SSD. Вкъщи има настолен, който също е добър, но с обикновения HDD просто ме убива като го ползвам.

0
bewolf avatar bewolf 30 Точки

Зависи много об бюджета. Всеки средностатистически лаптоп от 700 и нагоре лева ще ти върши работа. Но ако кажеш с какви пари си готов да се разделиш ще се опитам да намеря нещо добро.

Друг е варианта и с лаптоп втора ръка, за който аз съм за. Дори моя е такъв и съм адски доволен вече 1 година работи безпроблемно.

п.с. И както е казал мечо пух "колкото повече толкова повече" i5- i7 поне около 8 RAM, добре е да е матов екран с подсветка на клавиатурата, с IPS матрица, видеото към момента смятам че не ти е от значение, SSD-то е много голям +, на моя като сложих ССД и сякаш досега съм нямал лаптоп - рестарт от работещо положение до работещо за някакви си 10-15 секунди.

1
KrasiTrenev avatar KrasiTrenev 0 Точки

Трябва ли ми записвачката на лаптопа за да махна харда и да сложа само SSD или ако не ми трябва да сложа и хард и SSD ?
 

0
bewolf avatar bewolf 30 Точки

По-добре SSD и друг хард. Махаш CD-то защото реално много рядко се използва. А по-добре да имаш втори диск за информацията и SSD за операционната система и програмите. Аз съм така и съм много доволен.

0
vanmx avatar vanmx 4 Точки

Като производителност предостатъчно е всичко с модерен 2-4 ядрен Intel процесор и 8 GB рам. Другото вече опира до предпочитания, удобство, бюджет и т.н

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.