Loading...
EBojilova avatar EBojilova 330 Точки

https://softuni.bg/trainings/1070/JavaScript-Basics-Nov-2014

От тука най-отдолу си свали тестовете и виж на кой ти гърми. Въведи входните данни, виж изходните и мини с дебъгера да видиш къде се разминаваш.

1
murkata86 avatar murkata86 10 Точки

Здравейте,

 

Аз имам един въпрос по 5-та зада - Valid Usernames. Най - вероятно проблема ми е в regeex-a. В judge ми дава 90/100 (един грешен отговор).

Ето и израза, който използвам:

string pattern = @"(?<=\W|^)([a-zA-Z]+[a-zA-Z0-9_]*){3,25}(?=\W|$)";

Първоначално използвах това:

string pattern = @"(?<=\W|^)(\w{3,25})(?=\W|$)";

Но се оказа, че username не може да започва с цифра... Пробвах кода по - горе :

string userName = @"\b\w{3,25}\b";

Но тогава пък ми дава 70 от 100 точки...

Ето го и целия код:


http://pastebin.com/QvG9deB2

Някой може ли да погледне и да ми каже къде бъркам?

 

Поздрави,
Иван

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки
@"[a-zA-Z][a-zA-Z0-9_]{2,24}";

Забележи, че при твоя вариант ще намериш между 3 и 25 пъти целият израз, затова след първата буква би трябвало да търсиш между 2 и 24 симсвола.

Тези look-ahead/look-behind може да ги избегнеш като просто сплитнеш по посочените символи. Ако искаш да ги ползваш ще трябва да посочиш изрично всички символи, \W няма да свърши работа, то хваща много неща, които са невалидни.

1
kidroca avatar kidroca 117 Точки

Здравейте,

Ще използвам темата за да вмъкна, че във C#  групите могат да се избират не само по индекс, но и по име, понеже във лекцията за Regular Expressions се казва че във Mtach-a групите могат да се избират само по индекс, дори да са именовани.

Около домашното разгледах(наложи ми се :)) и много отговори във StackOverflow и там видях някой да ги използва по име, ето за какво говоря (това е част от задачата Extract Hyperlinks):

private static List<string> ExtractLinks(string html)
{
    var ancorHrefPattern = 
        new Regex(@"<a\s+[^>]*?\bhref\s*?=\s*?(""|')(?<href>[\S\s]*?)(\1)[\S\s]*?>");

    var extracted = new List<string>();

    foreach (Match m in ancorHrefPattern.Matches(html))
    {
        extracted.Add(m.Groups["href"].Value);
    }

    return extracted;
}

Не го казвам, за да се заяждам, просто в някой случей, като по - горния, е много удобно и е хубаво да се знае. 

Иначе във Debugger-a ги дава само по индекс

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Че каква би била ползата от именованите групи, ако не можеха да се достъпват по име... Могат да се достъпват и по двете, мисля, че и в PHP е така.

0
alex.mitev avatar alex.mitev 20 Точки

Здравейте, относно Query Mess, следният код ми дава 66 точки. Мен ми убягва защо, но ще съм благодарен, ако някой успее да открие грешката:

http://pastebin.com/HADucEje

0
EBojilova avatar EBojilova 330 Точки

Най-добре си изтегли тестовете(има ги качени под заглавието на задачата в джъджа). Виж на кои тестове ти гърми. Подай ги като входни данни. Виж какво се очаква и какво получаваш. Ако не успееш да се сетиш пиши, ще помагаме :)

https://judge.softuni.bg/Contests/Practice/Index/84#3

1
08/12/2015 13:50:38
alex.mitev avatar alex.mitev 20 Точки

хах, мерси, хванах си грешките  - за replace хващах по един +, а то има случаи с повече, също така бях пропуснал момента с ?, че също е разделител.

Видях и твоето решение - доста десетливо да replace - неш в предварително, а след това да направиш regex за намаляване на space:) 

Аз се опитах да хвана всички възможности с Regex, и сбърках ...

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.