Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Bars1967 avatar Bars1967 9 Точки

Как да ползвам Break в този код

Console.Write("Enter a character: ");

long ch = long.Parse(Console.ReadLine());

ulong ch1 = (ulong)ch; //cast to unlong

 

{

if (ch >= System.SByte.MinValue && ch <= System.SByte.MaxValue)

{

Console.WriteLine("This is a SBYTE type");

// ИСКАМ, АКО УСЛОВИЕТО Е ИЗПЪЛНЕНО, ДА СПРЕ ДОТУК

}

}

Тагове:
0
Programming Basics
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

break е ключова дума, която се ползва за прекратяване изпълнението на цикъл, няма как да го ползваш в условна конструкция. Ако искаш да прекратиш изпълнението на програмата, ползвай return.

А защо не парснеш директно към sbyte? Може да ползваш TryParse, който ще ти върне true/false и нататък си продължаваш с твоята логика. Малко е излишно да парсваш към long, след това да кастваш към ulong, и на трета стъпка проверяваш дали си в границите на sbyte.

1
Bars1967 avatar Bars1967 9 Точки

Само да уточня - аз съм в самото начало. Затова и въпросите ми са малко "дървени".
Ще опитам нещата, за които ми пишете.
Искам да благодаря за това, че отделяте от времето си и ми отговаряте!

 

0
Bars1967 avatar Bars1967 9 Точки

Аа - това е само началото на кода, в този му вид се наложи да кастна ulong защото към края не искаше да ми приеме числата - станаха големи

Иначе ето го целия

 

0
07/07/2015 21:49:08
Bars1967 avatar Bars1967 9 Точки

Идеята е да напиша число и да получа отговор кой тип е най-подходящ за него. Ясно, че може да се запише в няколко, но аз искам да получа "оптималния"

 

0
sportsman avatar sportsman 137 Точки

Здравей.

Трябва просто да напишеш ключовата дума return; (с ; накрая); Това е.

Поздрави

0
Bars1967 avatar Bars1967 9 Точки

:)
От такива отговори изпадам във възторг! :)
Простичко, ама си работи... като български "Калашник" :)

Благодаря много!

 

0
07/07/2015 22:03:48
Bars1967 avatar Bars1967 9 Точки

А как да го върна в началото, след return ?

Да започне нов цикъл.
Виждам някакви примери, но всички са за изчисления.

Искам като въведа число, да получа отговор относно оптималния type value за него, след което да ми предложи да въведна ново число, а не всеки път да отварям наново прозореца....

0
Flyer avatar Flyer 150 Точки

Здравей. Ако искаш да валидираш вход, то един от добрите начини е да използваш TryParse() метода в C#.

Ако искаш да тормозиш потребителя докато не въведе валидно позитивно число, може да използваш този снипет:

public static void Main()
{
    ulong number; // Variable to store the input
    Console.Write("Enter a number: ");

    while (!ulong.TryParse(Console.ReadLine(), out number)) // Repeat until input is parsed to ulong
    {
        Console.Write("Enter a valid positive number: "); // Error message
    }

    Console.WriteLine(number);
}

Прочетения вход от Console.ReadLine() винаги е string, а TryParse() работи върху примитивни типове; string-а не е такъв.

0
07/07/2015 19:35:29
Bars1967 avatar Bars1967 9 Точки

:) Това също е полезно, благодаря!

0
Bars1967 avatar Bars1967 9 Точки

Как мога да изтрия свой коментар тук?

0
07/07/2015 22:42:39
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.