Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

dart_vaider avatar dart_vaider -2 Точки

Как се оценява изпита

Задавам въпросът си тук, надявайки се, че шефовете от академията/щаба/университета се мяркат наоколо от време на време и също така защото ме мързи. :)

 

На изпита ще се решават задачи (ухуу). Тези задачи как се оценяват? С "решена" и "нерешена" или с гама оценки започващи от около "Тоз' нищо не знае" и стигащи до нещо подобно на "Джон Атанасов се е преродил и този урод е той!". Ако е вторият вариант, следното ме терзае:

Как се решава дали задачата е по-добре решена от "решена"? Т.е. ако Гошко и Тошко са решили една и съща задача, така че и двете работят достатъчно добре, но се използвали различни начини и/или код, как се решава (Гошко<=>Тошко)? ?

 

В случаят с много лесни задачи програмистът може да загърби разни цикли/микли с идеята, че за една проста задача ще е по-добре от машинна и програмистка гледна точка да не се използва цикъл, а глупав и прост подход, сметнат на ръка. Но от друга страна използването на цикли/микли показва по-добри програмисти познания и по-голямо мастерство на материята, въпреки, че може да прави програмата по-бавна и ненужно тежка.

 

И в другият случай на сложни задачи искащи от нас да нарисуваме Мона Лиза в трети вариант, отразена от променлив ъгъл под сиянието на Сикстинската капела, програмист решил задачата, като се е дерзал половин час да пише "Console.WriteLine", ще получи ли по-ниска оценка от съседа му, който е решил задачата с "фур" цикъл?

 

Ами сега... ?

 

И какво е това "р" в дъното на прозореца в който пиша? :D

Тагове:
-2
Programming Basics
kiko144 avatar kiko144 795 Точки

Задачите се оценяват от автоматична система! Няма значение как си я решил важно е като подадеш някви данни да излезнат правилния output.. Има серия от тестове. примерно при 20 теста секи ти дава по 5 точки .. максимума е 100 като ако половината работят имаш 50 примерно .. може тестовете да са повече или по малко но принципа е същия ! p-то доло е нещо свързано с шрифта, от сорта на какъв шрифт пишеш големина болт и такива работи

 

1
09/02/2015 22:35:32
Masovski avatar Masovski 211 Точки

P-то долу е обозначение за параграф

Format --> Formats --> Blocks --> Paragraph.

0
MartinBorisov94 avatar MartinBorisov94 52 Точки

Има серия от тестове, които ако ги изпълняваш ти се дават точки, ако не  ги изпълняваш не ти се дават. Като за входен изпит няма да се гледа чак толкова на кода (колко бързо работи, колко е оптимизиран).Препоръчително е обаче още от сега да се учиш да пишеш качествено, защото сега ако се научиш да "мажеш" трудно ще се отучиш. Да за задачата с рисуване ако нарисуваш всички варянти ще ти даде точките. Гарантирам ти, че ако пробваш този варянт ще ти излезат около 1 000 реда код ... Не е ли много ? Лично аз попадах на една такава задача 1200 реда излизаше цялата, а решана по "културния" начин излиза г/д 50.

0
gudov avatar gudov 274 Точки

Рисуването с Console.WriteLine няма да ти свърши работа, защото ще се иска въвеждане на вход(примерно редове на рисунката) и с Console.WriteLine ще ти даде доста малко точки

0
HPetrov avatar HPetrov 822 Точки

Всъщност можеш ако си тотално забатачил и можеш примерно ако са 20 теста да си направиш 20 if-а и на всеки да си пищеш колкото си искаш WriteLine. Ще ти отнеме разбира се не по-малко от час и половина - два, което не си е оферта.

2
MartinBorisov94 avatar MartinBorisov94 52 Точки

Става с Console.WriteLine, но ако в условието има изискване числата да са в диапазона между 5 и 20, трябва да направиш 15 if - a и за всеки да изрисуваш там каквто трябва. Става и дава всички точки, НО ..... :)

1
achkata avatar achkata 17 Точки

Аз също се чудя, колко точно е автоматичното оценяване.

В смисъл, незнам за c#, с какво се тестват, но примерно, когато пиша за андроид, тествам с JUnit. Резултатите не зависят от output-а на моето приложение, а от output-а на Junit теста.

При този случай, не е важно как ще структурираш output-а от твоето приложение, дали ще е на 1 ред или 100 реално няма значение за самия тест.

На изпита по подобен начин ли ще е оценяването?

 

Поздрави!

0
HPetrov avatar HPetrov 822 Точки

На изпита Output-а трябва да ти е абсолютно еднакъв както е зададено по условие и по примерните тестове. Ако е да изведе например редица от числа с 1 празно място между тях, ако имаш 1 екстра място някъде и ще ти даде грешен резултат. Просто както ти е зададено така трябва да ти излезе.

2
achkata avatar achkata 17 Точки

Здравей,

Благодаря за отговора, малко крива работа е така.

Дано всичко да е описано както трябва.

В твоя пример, ако след последното число имаме празно място и горим. Лошо, не че е нещо сложно, но си е допълнително писане ... :)

0
HPetrov avatar HPetrov 822 Точки

По принцип в повечето случаи си казва, че не трябва да има място накрая, но ако например вида на теста е "Trim" това няма голямо значение, защото "робота" сам си реже накрая празното място и да имаш и да нямаш няма голямо значение. Не знам дали на системата, на която ще ни е изпита ще има и такава информация за типа на тестовете, но ако случайно няма най добре всичко точка по точка да се спазва за всеки случай :)

0
bvladimirov avatar bvladimirov 0 Точки

Може да се пробва така:

  Console.Color =ForegroundColor=ConsoleColor.(Blue or Green or ....) при рисуване на картина в конзолата със символи с различен цвят и .т.н - вече зависи колко удачно и бързо се изпълнява програмата при оценяването на изпита, предполагам чрез механизирана система

0
Ventsislav avatar Ventsislav 343 Точки

Някой знае ли колко точки трябва да имаме за минем към ниво 1 ? 

1
HPetrov avatar HPetrov 822 Точки

Вече е отговаряно няколко пъти на този въпрос -> Зависи от общия резултат на хората.

2
ivaylo.yanchev.5 avatar ivaylo.yanchev.5 80 Точки

Някой може ли да ми поясни кога точно се оценява решението ни от автоматичната система? Ако напиша нещо и го пусна към системата, тя предполагам изкарва някакви точки като резултат. Ако не ми харесва, мога ли да си преработя задачата и пак да я пусна за проверка - евентуално може да имам и по-малко точки? Или каквото пусна първия път - това е финално? Не знам дали го обясних добре...

0
ZloboMiR avatar ZloboMiR 50 Точки

И аз питах това ("колко пъти имаме право да подаваме решение"). Отговори ми се, че няма ограничение, но се взима последното. С други думи, пазете си алфа, бета, гама, делта версии на кода, за да бъде максималното постигнато последно, без налучкване. :)

0
Masovski avatar Masovski 211 Точки

Можеш да си преработваш задачата колкото пъти решиш. Веднъж след като получиш 100/100, оставяй я. Не прави оптимизации, които не са нужни. Оценяването става на момента. Качваш кода и след 1 рефреш на страницата имаш резултат. Абе вместо да ти обяснявам как, пробвай я.

2
Ventsislav avatar Ventsislav 343 Точки

Някой знае ли колко е максимланият брой студенти които ще бъдат приети ( онлайн  и присъствено ) . За онлайн има ли ограничен брой ?

0
aslv1 avatar aslv1 304 Точки

За онлайн няма ограничение.

За присъствената форма на обучение - зависи от общото представяне - твърди се, че няма да се прави компромис с качеството и няма да бъдат приемани твърде слаби студенти.

2
ZloboMiR avatar ZloboMiR 50 Точки

Доколкото разбрах, за присъствено между 300 и 600 човека, според резултатите. Както каза колегата, колкото прескочат летвата (да не кажа трапа), но има и максимален капацитет (зависи и с колко се прескача). 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.