Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

RosenKrumov avatar RosenKrumov 203 Точки

Бих искал да отправя предложение към лекторите. Ако има вариант и разбира се време - мисля, че би било добра идея да имаме готови Unit Tests от вас за имплементациите, които трябва да правим за домашно, за да можем да сверяваме по нещо дали сме ги написали правилно. Понеже в момента не можем да сме сигурни и че тестовете ни са написани правилно, за да знаем дали имплементациите ни са правилни.

1
nikola.m.nikolov avatar nikola.m.nikolov 830 Точки

Аз доколкото знам на изпита едната задача ще е точно имплементиране на структура от данни, а там със сигурност няма да има готови unit тестове. Аз лично при писането на unit тестовете успях да си хвана 2-3 пропуска, както и грешка в условието. Хубавото е, че имплементираме вече говоти структури от данни в C#, така че винаги може да проверим дали методите ни работят коректно.

0
RosenKrumov avatar RosenKrumov 203 Точки

И ти имаш право със сигурност - от една страна трябва и да се научим да си тестваме имлементациите, от друга страна трябва да сме подготвени за изпита по този начин. Но пък ако не ги провериш с базовите написани, няма да можеш да си сигурен, докато някой по-опитен не ти го провери или при оценяванията на домашните. А според мен за изпита би било добре да си ги имаме правилни, за да може ако някъде зациклим да видим нещо от тях и да не се простреляме в крака с грешен код.

Може би няма комплексно решение по този въпрос и съм съгласен, че по-добрият вариант е сами да си правим нещата, за да минем през всичко, вкл. грешки, тестове... 

1
ttitto avatar ttitto 1153 Точки

Тестовете са толкова подробно описани в условията, че не виждам какъв проблем може да има да се напишат като код. Освен това готови тестове има в задачите за упражнения, от които може да се види как се правят. А специално от тази тема тестовете за всичките три имплементации са почти идентични. Само сменяш структурата от данни и при опашките заменяш Push с Enqueuе и Pop с Dequeue. А при ToArray тестовете променяш и последователността на елементите.

1
Piggov avatar Piggov 27 Точки

Реших да добавя и моя вариант на 9-та задача, тъй като мисля, че е малко по-оптимален. Използвам Stack<> като добавям операциите, които се извършват. Започвайки от последното число извършвам операции от x2 надолу до +1 и +2.

Ето го.

0
ttitto avatar ttitto 1153 Точки

И аз съм подходил по сходен начин, но все пак малко по-различно: код

0
Piggov avatar Piggov 27 Точки

Току-що пробвах програмата ти с 10 31 и изписа "31 15 13 11 10".

Стрелките ги остави, може и без тях. Да кажем, че и редът не е от значение.

От 31 към 15 обаче виждам проблем. Ако числото е нечетно, при деление на 2 губиш една операция заради целочисленото делене. Провери дали е нечетно, махни 1 и тогава продължи.

2
18/07/2015 16:36:00
ttitto avatar ttitto 1153 Точки

Благодаря! Оправих го този бъг. Не бях тествал толкова обстойно.

0
DJZoning avatar DJZoning 85 Точки

ToArray() трябва да връща deep copy of objects или не? Гледам, че .NET Stack<T> не връща deep copy.

0
Ventsislav avatar Ventsislav 343 Точки

Здравейте колеги, ето го и моето домашно. Ще се радвам на feedback :)

0
ivan.petkov.923 avatar ivan.petkov.923 5 Точки

Здравейте, имам проблем на 4та задача с unit tests, когате се опитвам да използвам namespace-а на 3та и ми излиза тази грешка. Таргет фреймуорка е еднакъв на проектите, каква е причината ? 2 отделни проекта в един solution са.

The type or namespace name '_3_Array_Based_Stack' could not be found (are you missing a using directive or an assembly reference?)

 

1
19/07/2015 17:53:03
DJZoning avatar DJZoning 85 Точки

Здрасти, на тест проекта имаш References "дясна мишка" върху References -> Add Reference... след това ти излиза един прозорец, на който от ляво имаш Solution -> Projects и от проектите слагаш отметка на '_3_Array_Based_Stack' и трябва да работи. Когато един проект използва класове от друг проект, трябва да има референция към него, а не само "using { name of namespace }"

(are you missing a using directive or an assembly reference?)

в случая нямаш reference

2
19/07/2015 18:15:08
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.