Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

nnikoii avatar nnikoii 0 Точки

Английски език

Здравейте , искам да попитам до каква степен е важен английския език за програмирането,Ясно ми е ,че доста материали в интернет са на анг.език , но става въпрос за някакви добри познания по езика. И дали можем да си намерим работа в ИТ сектора, ако не сме на високо ново с езика.

Също така искам да попитам от къде да започна с програмирането.Сега ме приеха студент в СУ Компютърни науки , ако си уча качествено в университета и допълнително гледам множеството от видео уроци в интернет създадени от вас (телерик академия) ,дали ще постигна успех.Имам закупен учебник на Магдалина Тодорова за C++,ако чета от него  и междувременно гледам за C# от видео-уроците  това добро начало ли е ... и изобщо като цяло много съм объркан..

Тагове:
1
Общи приказки 18/07/2015 01:14:14
quickben avatar quickben 966 Точки

Oтносно нивото на Английския, реално не ти трябва повече от това да разбираш техническа литература като книги на Английски примерно, с времето ще напреднеш и няма да имаш проблеми с езика.

Много от интервютата са на Английски и като човек който го владее добре мога да ти кажа, че не ти трябва да си с ниво C1 или C2 за да можеш да се справиш с техническите тестове които се дават по такива интервюта.

Относно другата част мисля, че бързо ще разбереш, че в СофтУни ще научиш повече практични неща за година отколкото всички ВУЗ-ове за 4 години, нищо не ти пречи да ги караш и двете, просто според мен сам ще дадеш приоритет на практичните знания отколкото на това което ви учат в "училище".

Най-добре намери следната книга Programming principles and practices using C++ от създателя на езика, 100% е доста по-добра от книгата която си взел в момента и ще те научи на доста неща, допълнително книгата е само на Английски език и по този начин ще си упражняваш нивото на езика докато учиш.

Допълнително силно ти препоръчвам да изгледаш целия курс Programming Basics който може да намериш в сайта, препоръчвам ти първата инстанция на курса(тази която води Наков) и да кандидатстваш за СофтУни ако се чувстваш добре подготвен(има 100 примерни изпита ако изкарваш 350+ точки се записвай за изпит смело), също така има една книга на Наков за C# която ще видиш в курса от нея гледай да вземеш поне половината глави за да увеличиш познанията си по C# и респективно шансовете за висок резултат.

Това е от мен. Успех за в бъдеще.

3
18/07/2015 01:11:56
RosenKrumov avatar RosenKrumov 203 Точки

Не съм вещ по темата СУ, понеже не съм дълбоко запознат с тяхната програма, но мога да ти отговоря за английския. Важен ти е до толкова, че не може без да го знаеш - не се изисква някакво Master ниво, но трябва да можеш да разбираш какво пише на слайдовете, както и когато си търсиш разни решения, отговори на въпроси из форумите. Общо взето компютърен английски. Никой няма да иска от теб да знаеш разни научни думи и да можеш да превеждаш текстове, за да ти трябва примерно сертификат, или пък да е правилен граматично или нещо от този сорт, просто да не се притесняваш да говориш на този език. Но определено е задължителен. Най-малкото мисля, че няма ИТ фирма, в която да няма някаква част от интервюто на английски.

2
Hristo_Penchev avatar Hristo_Penchev 389 Точки

Моето мнение - подобри си го английския. Не боли. Това, което колегите ти казаха, е вярно, но най-добрите позиции са в международни компании, където работната комуникация е изцяло на английски. Работил съм в такива (макар и не като програмист) - и да не е перфектен, трябва да можеш да се изразяваш свободно, да пишеш мейли и да разбираш събеседниците ти. Иначе за процеса на обучение ще ти стигне и да разбираш задачите в СофтУни. Поздравления за приема в "Компютърни науки". Но помисли за възможността да запишеш СофтУни или някоя друга подобна школа паралелно със Софийския. Ще ти бъде трудно, при нас е натоварено, предполагам и при тях. Но една такава школа ще ти даде повече знания по практическата страна на програмирането и би била чудесно допълнение към образованието ти. Ще ти помогне още след първата година да си намериш и работа.
Като цяло за това какво ще научиш - зависи най-вече от теб доколко си мотивиран. Познавам хора от Софийския, които са втори курс и наистина знаят супер много. Познавам и такива четвърти, които знаят по-малко от мен (аз уча програмиране от десет месеца).

1
18/07/2015 07:46:02
PsychoSphere avatar PsychoSphere 12 Точки

Тоя учебник е класика :D. Учуден съм, че още го издават. Става за основните неща. Иначе във ФМИ предполагам ще имаш два семестъра английски, най-вероятно upper-intermediate. Успех!

0
Imided85 avatar Imided85 0 Точки

If you are students then that website is really helpful and for that students who are ready to learn english. I prefer to get cheapest dissertation writing services with lowest price to learn more new writing tips to manage their work. Mostly the young generation likes it because he really interested to learn English by this site. I already visited it several times.

0
24/01/2020 13:21:51
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.