Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

PavelManahilov avatar PavelManahilov 216 Точки

Здравей, кодовете изглеждат много добре, но на някои от задачите не си изпълнил точно условието на самата задача. Да, най-вероятно ти изглежда доста елементарно да си принтираш името, но това е условието на задачата :) На мен лично лектора ме предупреди, да не доокрасявам задачи или да правя нещо повече от това което се изисква, защото judge-а може да отчете някъде грешка и да не получа 100 точки за принципно вярна задача.

Иначе и аз като теб ми е интересно да си доокрасявам задачите, най-малкото учим повечко неща :)

1
IulianHristov87 avatar IulianHristov87 8 Точки

Знам че няма смисъл от въвеждането на данни (говорим на този етап от нашето обучение), които да бъдат изведени после, но все пак целта на тези задачи е да разбереш основните работи. Аз лично това как се взимат входни данни го четох в интернет. Иначе ако трябваше да правя нещо сложно, трябваше да има и проверки на входа, дали са въведени цифри или букви и т.н.

1
KatyaMarincheva avatar KatyaMarincheva 572 Точки

@PavelManahilov,

Изпитните задачи се проверяват от judge, като със spellchecker - и една буква разлика води до резултат 0 точки - тук и ти и лектора сте прави.

Домашното е с цел разучаване на разнообразен синтаксис - аз лично бих посъветвала в домашното outputa-a да се използва за judge - в много случаи определено си е сложно да се получи точно показания output.

Но в домашното специално има и други два приоритета - усвояване на разнообразен синтаксис, и самата идея за програмиране: смисълът е да може програмата да е възможно по-универсална, да се използва във възможно повече случаи. Аз например когато за първи път карах C# курс, за домашното Primitive Data Types си бях направила програма, която автоматично избира в какъв тип данни да запази всяка променлива - това не се иска, но в програмирането винаги важи правилото: по-добре програмата да го направи, а не аз, а и си беше удоволствие да измисля такава програма.Сега мога разбира се да я напиша по кратка и интелигентна - тогава толкова можех за една седмица обучение....

 

4
PavelManahilov avatar PavelManahilov 216 Точки

@KatyaMarincheva така е напълно съм съгласен. Ако човек не го човърка любопитството и няма желание да ровичка още и още няма как да се научи. Ние тази съботаа сме на типовете данни, така че ще видим тогава за какво иде реч :) 

0
26/08/2015 22:48:11
GeorgiSotirov avatar GeorgiSotirov 16 Точки

Здравейте и от мен :)

Прави сте, че на този етап, не ни е нужно да доокрасяваме задачките, но е хубаво, когато това се прави, и то както трябва. Това значи, че си любопитен, абе аджаба тука ако го чета от конзолата вместо да го хардкодна, ко ше стане ? :)

Според мен колегата се е постарал и е направил задачките добре. При четенето от конзолата, обаче мисля, че ще е по-добре да го правиш по този начин: (относно PrintSequence задачките :) )


            Console.WriteLine ("Please enter the length of the sequence:");
            int len;
            string input = Console.ReadLine ();
            bool checkInput = int.TryParse (input, out len);

Така проверяваш дали входните данни могат да бъдат Parse-нати към Int - ако Да, checkInput ще е True, ако Не - False.

След това може просто да направиш проверка с checkInput по следния начин:

            if (checkInput && len > 0
            {
                  // Input valid... Do something...
            } 
            else 
            {
                // Input invalid... Print friendly Error message...
            }

Ето как аз съм го направил, дано ти е полезно :)

http://pastebin.com/7K6DPXj0

 

0
27/08/2015 12:21:32
miroLLL avatar miroLLL 95 Точки

Аз имам един въпрос относно задачата "Current Date and Time", реших да го задам тук в тази тема, а не да правя нова тема за него, тъй като видях, че дискутирате някои от домашните му.

Когато стигнах въпросната задача, направих нов проект и започнах да бараникам по библиотеките и се натъкнах на "DateTime.Now", която отпечатва датата и часа в момента, в който стартирате програмата.

using System;

class CurrentDateAndTime
{
    static void Main()
    {
        Console.WriteLine("Current date and time: " + DateTime.Now);
        Console.ReadKey();
    }
}

Програмата си работи.

След това видях решението на колегата, което се различава от моето само с реда:

"DateTime localDateAndTime = DateTime.Now;"

Неговото също работи.

Грешно ли е моето решение на задачата, защото в него този ред липсва?

Когато се прави това домашно, трябва ли да го слагаме, при положение, че и при моя и при неговия начин, програмата си работи?

Как е по правилно да се направи това домашно и защо ?

0
27/08/2015 12:41:38
IulianHristov87 avatar IulianHristov87 8 Точки

Аз просто съм присвойл към променлива това свойство. 

0
PavelManahilov avatar PavelManahilov 216 Точки

Специално за това домашно би трябвало и двете да са правилни, щом изкарват едно и също. Ако изключим факта обаче, че очакваният изход от конзолата е специално форматиран Expected Output > 19.5.2015 г. 12:02:55 ч.. Нещо от сорта

Console.WriteLine("{0:dd.MM.yyyy} г. {0:hh:mm:ss} ч.", DateTime.Now);

И аз имам едно питане относно кирилицата обаче. За да ни е вярна задачата стига ли да сложим този ред 

Console.OutputEncoding = Encoding.UTF8; 

Имам предвид въпросителните които излизат вместо кирилица.

0
27/08/2015 13:01:24
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.