Loading...
justBeOk avatar justBeOk 194 Точки

На 3-та задача в метода Insert не си проверил случая когато ако имаш например 4-та елемента в масива, какво ще стане ако някой иска да добави елемент на 5 индекс или на -2 индекс.

Поздрави

1
03/12/2015 10:21:37
djc_bg2015 avatar djc_bg2015 923 Точки

Мерси за коментара. В момента би трябвало вече да работи коректно.

Ако имаме 3 (индекс 0-2) елемента и добавим на индекс 3 ще работи

ако имаме 3 (индекс 0-2) елемента и добавим на индекс +3 ще хвърли ексепшън

 

Поздрави!

0
03/12/2015 14:06:17
exploitx avatar exploitx 71 Точки

Ето ги и мойте задачи...

линк

Мислех, че 5-та задача ще е по-трудна от колкото беше.

Просто библиотеката docX е направена доста добре и лесно се използва, за малко повече от час направих нещо подобно на желаното по задачата.

3
enevlogiev avatar enevlogiev 1168 Точки

@Виделин

Разгледах ти дженерик листа, защото харесвам структурите от данни и винаги ми е интересно как някой вижда вътрешните им имплементации : )

Всичко чук, единствено ми направи впечатление, че може малко да опростиш ToString(). Tъй като първоначално ти е принтирало разни нули или null-oве в края, си използвал take, за а ограничиш до релевантните за колекцията елементи. Има един трик, обаче. Понеже си имплементирал IEnumerable<T>, a string.Join(), работи точно с IEnumerable като втори параметър, достатъчно е

$"{string.Join(", ", this)}";

Нищо особено като забележка, обаче изглежда по-готино : )

1
djc_bg2015 avatar djc_bg2015 923 Точки

Благодаря за коментара, не съобразих че мога да използвам направо this :), заради този единствен тейк юзвах linq.

Тъй като ми се иска да принтирам нещо и при празен лист, промених кода така:

public override string ToString()
{
    return $"[{(this.Size > 0 ? string.Join(", ", this) : "")}]";
}

Малко стана кашаница, и трудно за четене но ... :)

Поздрави!

0
Rextor92 avatar Rextor92 149 Точки

Здравей,

след като си реша задачките винаги гледам твоите решения. Въпреки че изглеждат... изкуствено усложнени? (оформлението всъщност много ми харесва и смятам следва добри практики, просто задачите са твърде прости), редовно научавам нови неща от твоя код. В домашното за наследяване и абстракция трябваше да изкараме гет свойствата в интерфейси. Виждам, че и тук си постъпил така. С чисто тренировъчна цел ли го правиш, защото не мога да намеря и един резултат в интернет, който препоръчва​ създаването на интерфейси само за екстрактване на гет методи?​

 

// solutions coming sunday @ noon.

1
05/12/2015 16:34:05
djc_bg2015 avatar djc_bg2015 923 Точки

Разбира се, че с чисто тренировъчна цел си усложнявам някои неща :)

Иначе изобщо не претендирам, че кода ми е напълно коректен и може да се ползва като пример. Като минем КПК ще мога ти отговоря на въпроса :P

Поздрави и успех!

ПС. Ето тук можеш да прочетеш по въроса за интерфейсите: http://stackoverflow.com/questions/3036749/is-it-the-best-practice-to-extract-an-interface-for-every-class

1
05/12/2015 10:07:24
murkata86 avatar murkata86 10 Точки

Здравейте,

Имам един въпрос относно първа задача - валидацийте ми работят, всичко изглежда да ок, обаче след като кажа:

 

Location home = new Location();
Console.WriteLine(home);

И след това, в конзолата получавам това:

 ,  - Mercury

Някой има ли идея как може да се направи валидация за горния случай и да се хвърли ексепшън?

Поздрави,

Иван

0
djc_bg2015 avatar djc_bg2015 923 Точки

Я качи нкяъде целия файл и дай да видим кода.

0
murkata86 avatar murkata86 10 Точки

Всъщност току що открих от къде е проблема - всичко беше заради начина, по който показвам даните. А иначе, когато няма параметри - всичко е 0.

Може би трябваше да помисля малко повече преди да питам :)

0
kristian.georgiev avatar kristian.georgiev 15 Точки

Здравейте колеги,

имам малък проблем с втора задача "Fraction Calculator".

Значи написах си структурата, overload-нах операторите + и -. Всичко работи. Смятам,че задачата е решена,тъй като плучавам резултата "13.4285... и т.н." от примера , но не мога да разбера от къде идват числата "368" и "28" на output-a. Според input-a това са Numerator-a и Denonominator-а на резултата. Не виждам от къде мога да дойдат тези числа.

Не мисля,че проблемът ми е в кода и за това не съм го качил, явно просто не разбирам напълно условието на задачата :( 

0
biser.stoev avatar biser.stoev 57 Точки

Странно е как си успял да напишеш решението, без да разбереш откъде идват:Д Иначе 368 е нумератора на резултата. Получава се като умножиш нумератора на fraction1 с деномератора на fraction2 и това го събереш с произведението на нумератора на fraction2 и деномератора на fraction1. 28 e произведението на двата деномератора (прости операции с дроби).

Дано съм ти бил полезен :) 

0
05/12/2015 16:03:05
djc_bg2015 avatar djc_bg2015 923 Точки

Просто изпирнти двете пропъртита на структурата (тези на нумератора и деноминатора) :)

0
kristian.georgiev avatar kristian.georgiev 15 Точки

Да. Разбрах къде ми е грешката. Проблема е,че аз не оперирах с целите обекти, а само с резултатите от делението вътре в структурата. 

 Благодаря biser.stoev

djc_bg2015 Тъй като не бях пипал изобщо пропъртитата при overload-ването на операторите, то те излизаха нули при принтирането :) 

Оправих задачата. Това мисля,че е математика от 5 клас :D

0
05/12/2015 16:56:37
Bogdan1899 avatar Bogdan1899 50 Точки

Здравейте, колеги!

Имам проблем с принтирането на GenericList - а, състоящ се в това, че освен елементите в листа на конзолата ми изкарва и незаетите позиции с default стойност / в моя случай е 0/. Опитах се да сортирам позициите в метода ToString(),така че тези с default стойност да не се принтират, но тогава пък ако имам елемент равен на 0 също не се принтира. Ще се радвам някой да предложи решение.

0
Orhan avatar Orhan 12 Точки

Пробва ли с for(int i=0;i<index;i++) и ги слагаш в StringBuilder?

1
Bogdan1899 avatar Bogdan1899 50 Точки

Не се бях сетил колега, ама мисля че ще стане така.

0
Bare7a avatar Bare7a 14 Точки

Здравейте колеги,

Може ли някой да ми даде градивна критика дали тази задача съм успял да я напиша правилно и ако не съм какво би трябвало да променя.  ЦЪК

0
08/12/2015 21:54:41
kidroca avatar kidroca 117 Точки

Проверката ти IsInRange трябва да проверява index >= 0

Понеже винаги когато този метод върне false хвърляш Exception можеш да пренесех хвърлянето на Exception на едно място - в метода. 

Вместо ArgumentOutOfRange можеш да използваш IndexOutOfRange 

0
12/12/2015 11:37:26
kidroca avatar kidroca 117 Точки

Едно домашно и от мен с Unit тестове на функционалността на GenericList ;)

Other Types

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.