Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Delyana avatar Delyana 0 Точки

Коментари към Домашното Jira

Здравейте,

Имам такъв коментар към Домашното за Jira:

1. "забелязах че всичките статуси във workflow-а могат да се едитват както от този който ги е назначил, така и от този на когото са назначени. Тоест, когато на мен ми назначат Issue аз бих могъл да мина през всичките му статуси, от начало до край, да си го одобря сам и да го затворя, като така ще се счита за resolved. добре е да си настроиш conditions на transition-ите. 

2. също така забелязахче има статус "build broken" от който може да се мине към "in progress", но нямаше никой статус който да води КЪМ него, правейки го неизползваем. не знам какво му е било предназначението, но всичко изглежда ок и без него. може да си промениш пътя към него или направо да го махнеш".

Доколкото съм разбрала, домашното не включва Permissions - кой може да променя статусите? Аз също разгледах едно домашно, където също можех да променям статусите?

Иначе можех да променя от Admin/Permission Helper/User ...., Permission: View Read only Workflow/Close issue ... и така за всеки един User.....

A пък в инструкциите за домашното пише - "... so when someone is evaluating your homework one could login in your JIRA and play with it". За това не съм слагала никакви ограничения на Visitora. 

2. За стаус - Build Broken - приложила съм  Default Bugzilla Workflow, който си е Default. Задължително ли е към всички съществуващи статуси в него да assign-вам issue? Те са повече от 5-те issue, които имаме зададени в домашното. И към статус Open нямам assign-ато issue. Имам Confirmed, In Progress, Resolved, Verified, нали е примерно? Не мога да съзадам действителен проект в едно домашно?

" ....transit the issues on different states. E.g. the task from the PM is on verification mode, the task from the QA to the Dev is in Progress etc". Пише на Different states, not on All states?

Никъде в Коментара не беше посочено, че задачите, които са зададени в домашното са изпълнени? 

Такива допълнителни условия не съм прочела в домашното или нещо греша?

Благодаря,

Деляна

 

 

Тагове:
0
QA Fundamentals
BorisGeorgievPavlov avatar BorisGeorgievPavlov 5 Точки

А аз бих искал да попитам има ли вариант за обратна връзка с оценяващите домашните, да се получи нещо като дискусия.
Принуден съм на два пъти да дам негативна оценка на оценката. 
Относно Джира домашното ми. Не ставало ясно кой потребител е тестер, кой ПМ и кой - дивелъпър. На тези хора бих искал да кажа: от настройките на юзърите се задават роли в проекта. Там се виждат. А имената са си имена. Не се слага име от сорта на ПешоДивелъпър, ЛенчетоТестер, за да е видно кой какъв е. Другото оплакване, че всички таскове били със статус test completed. Да разбира се, че ще са с такъв статус, за да може да се покаже завършен комуникационно-работен цикъл. Под всеки дефект си има History, в което се вижда кой какво е правил и на кого е асайнато и с какъв статус. И така се проследява целият процес. Преди да стигна до крайния статус, за всеки дефект съм напваил различен път - реопен, он холд, кансъл и т.н.
Ноякой ми спомена, че не съм писал в дефектите средата. Е, това вече е издребняване. 

Добавям и линк към скрийншот от Джирата да видите къде се намира тоя панел с ролите и как съм ги задал:
https://drive.google.com/file/d/0B5U0YKh13ZltZlFvZ0FMRl9QQjQ/view?usp=sharing

 

 

0
14/04/2016 14:55:31
BorisGeorgievPavlov avatar BorisGeorgievPavlov 5 Точки

Прави ми впечатление, че има голяма доза дребнавост при оценяването. Колеги, ясно е, че винаги има какво да се желае. Никой от нас не е перфектен с Джира, освен Джира администраторите дето взимато по 3К заплати :)

0
Lamms avatar Lamms 197 Точки

Няма обратна връзка с оценяващия, така или иначе той не може да си промени вече оценката. Оценките от домашното не влияят особено много на крайните оценки за курса. Пак можете да имате пълно 6 от курса. Така че не се притеснявайте, предавайте си домашните, а когато смятате, че коментарът не е ок, маркирате като неполезен. Така на проверяващия няма да му се брои това домашно като проверено.

 

Всичко е на съвестта на колегите и издребняването е напълно ненужно, тук не сме конкуренция. Ако липсват задачи, е нормално да се намали оценката, но за сбъркан транзишън примерно, няма смисъл. Описва се в коментар и готово.

0
BorisGeorgievPavlov avatar BorisGeorgievPavlov 5 Точки

Хубаво е от тия домашни да става дискусия по конкретните кейсове, така се учи още по-добре. Не става дума изобщо за оценката. 

 

0
Lamms avatar Lamms 197 Точки

Идеята за тази обмяна е да се случва във форума. В други курсове някой отваря тема за всяко домашно и който иска си пуска решението още преди края на срока, получават се коментари и дискусии.

Който има желание, може да пуска и в този курс тема за всяко домашно, тъкмо ще е полезно за хората, които се справят по-трудно.

1
BorisGeorgievPavlov avatar BorisGeorgievPavlov 5 Точки

Ами добре де, някой ми пише коментар с конкретни забележки. Аз не го знам кой е. Считам забележките за оспорвани. Но не мога да му отговоря. За това му давам негатгивна оценка на оценката. Той се чуди защо, отговаря ми, че се заяждам. Аз отново не мога да му обясня какво имам предвид.... Пише ми после друг оценител други забележки. И на него не мода отговоря. С какво би ми бил полезен форума? Как ще разбера кой ми оценява домашното?

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.