[DataStructures] Оценки

Правя тема за да разясня някой от идеите които съм прилагал при оценяването, а и също така да хвърля малко обратна информация за модела който използвахме за изпита с дадени тестове. Очаквам да има някакви реакции, но се надявам всички да разбирате че смисълът на изпита е да провери знанията получени от курса, което по специфично в този случай беше дали можете да изградите коректна структура която ефективно и бързо да поддържа дадени команди. Надявам се да прочетете последващата информация с горната идея наум.

На главната тема оценяването, има хора които предполагам ще изявят интерес защо не са получили точки за дадени тестове които са им минали. Такива ситуации има, тук искам да отбележа че моделът на изпита очевидно има слабости както и ми стана пределно ясно че тестовете имаха дупки, но тестовете ви бяха дадени с идея като един тип насока, както и да имате възможност да тествате работата си в реално време, а и бяхте много облагодетствани от факта че реално си виждахте тестовете. Реалната ситуация обаче се оказа че една част от хората решиха че изпита не е за изграждане на правилна структура, а е как да измамим тестовете, резултата - много методи които или не правят нищо - защото "performance теста ми минава така" или са с недовършена или грешна имплементация. Разбирам че да бъдат взети точки за неща които при някой хора са "минавали", може да изгледа една степен нечестно, но се надявам да разберете че е направено с цел да бъдете коректно оценени, за да можете да работите върху дупките в знанията си. Надявам се и вие сте на мнение че е по полезно за вас да усвоите материала и да научите материята, вместо да ви кажем браво всичко е супер, когато реално ситуацията не е такава. Тук визирам че щеше да е по полезно и да имате коментари към оценяването, за жалост не бяхме предвидили първо че нещата ще се случат по този начин и второ че ще са нужни при наличност на тестовете, ако разбира се имате въпроси към работите си може да пуснете един пост в темата или да ми пишете на емейла viktor@softuni<dot>bg.