Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Jordan_Dobrev12 avatar Jordan_Dobrev12 336 Точки

Inches to Centimeters...Помощ!

Здравейте! Имам въпрос относно една задачка. Само да кажа , че се упражнявам в къщи тъй като още не съм завършил средното си образование и решавам , гледам видео уроци и т.н! След като завърша искам да уча в СофтУни , за това сега се упражнявам просто, за да схана задачите и да видя какво ме чака! Така , задачата може да е лесна , но аз имам проблем с нея!

Става дума да се напише програма, която чете от конзолата число  и преобразува числото от инчове в сантиметри.

Пиша следното на конзолата :

 

Console.WriteLine("inches");

var inches = double.Parse(Console.ReadLine()));

var centimeters = incehs * 2.54;

Console.WriteLine("Centimeters");

Console.WriteLine(centimeters);

 

 

След което му давам F5 и на конзолата ми изписва само :

"inches"

"-"

Като натисна Enter програмата се чупи и спира да работи и иска да продължи :

Press any key to continue...

В упражнението пише , че трябва автоматично преминаване към текущия проект от  Set StartUp Projects…

Казва ми , че трябва да избера " Current selection " и да стартитам пак с F5

Като го направя отново е същото , не преобразва инчовете в сантиметри.

Къде ми е грешката ? Аз ли нещо не правя като хората или ...?

 

 

Тагове:
0
Programming Basics 21/04/2016 19:45:58
Thenis avatar Thenis 219 Точки

Без кода ти, трудно ще разберем грешката ти.

Paste-ниго тук и ни дай линк.

http://pastebin.com/

2
borislav9212 avatar borislav9212 745 Точки

Колегата е прав, без да ти видим решението не можем да ти помогнем.

1
Jordan_Dobrev12 avatar Jordan_Dobrev12 336 Точки

Това е кода който пиша:

Console.WriteLine("inches");

var inches = double.Parse(Console.ReadLine()));

var centimeters = incehs * 2.54;

Console.WriteLine("Centimeters");

Console.WriteLine(centimeters);

 

 

0
ianachkov avatar ianachkov 4 Точки

Хубаво си погледни кода, и дали наистина изпълняваш текущата програма. Програмата  се стартира с Ctrl +F5. Ako можеш да покажеш кода ще е много хубаво, иначе така не мога да ти помогна кой знае колко. 

1
Jordan_Dobrev12 avatar Jordan_Dobrev12 336 Точки

Console.WriteLine("inches");

var inches = double.Parse(Console.ReadLine()));

var centimeters = incehs * 2.54;

Console.WriteLine("Centimeters");

Console.WriteLine(centimeters);

 

Това е кода!

0
Thenis avatar Thenis 219 Точки
var centimeters = incehs <==(Тук си сгрешил името на променливата ти, която се декларирал.) * 2.54; 
var inches = double.Parse(Console.ReadLine()))<==(Тук имаш една скоба в повече);

 

В работещ вид:



using System;
using System.Collections.Generic;
using System.Linq;
using System.Text;
using System.Threading.Tasks;

namespace ConsoleApplication7
{
    class Program
    {
        static void Main(string[] args)
        {
            Console.WriteLine("inches");

            var inches = double.Parse(Console.ReadLine());

            var centimeters = inches * 2.54;

            Console.WriteLine("Centimeters");

            Console.WriteLine(centimeters);
        }
    }
}

 

1
21/04/2016 19:55:34
ianachkov avatar ianachkov 4 Точки

Имаш правописна грешка на var centimeters = incehs * 2.54;, пише се "inches". Поправи го  и трябва да стане.

 

1
Jordan_Dobrev12 avatar Jordan_Dobrev12 336 Точки

Трябва да се получи:

inches = 5

centimeters = 12.7

 

А на конзолата ми пише само " inches "  и нищо друго

Иначе не ми дава да има грешки

 

0
borislav9212 avatar borislav9212 745 Точки

Нормално да ти пише само "inches" това е първата команда която задашаш  -> Console.WriteLine("inches"); 

Конзолата чака да въведеш число след това с тази команда -> var inches = double.Parse(Console.ReadLine());

По това което прочетох стигам до извода, че ти не въвеждаш число, защото задачата е вярно написана

3
Naykon avatar Naykon 2 Точки

Сигурен ли си че точно това е кода, който ползваш?
На втория ред имаш излишна ) скоба накрая. На третия ред имаш правописна грешка- inches е написано грешно. Всяко едно от тия трябва да ти даде грешка още докато го пишеш...

2
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.