Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

ZhelyazkoZhelyazkov avatar ZhelyazkoZhelyazkov 33 Точки

Домашно - Photoshop 2016

Здравейте,

Интересува ме, каква е причината оценяването на домашните да е анонимно, защото според мен ако не е, тогава участниците в обучението ще полагат повече старание, за да представят по-добри проекти, 
Ясно е, че нивото е различно, но пък така тези, които не са толкова напреднали, могат да почерпят някакъв опит от тези, които имат познания.

Благодаря!
 

Тагове:
1
Photoshop 12/05/2016 19:10:09
AquaRush avatar AquaRush 66 Точки

Здравей,

Според мен умишлено са направили така системата за оценяване, тъй като повечето от хората са начинаещи и лектора спомена, че може да има хора, който критикуват прекалено много домашните на начинаещите.

Аз също съм напълно съгласен с теб - да направят системата така, че да се вижда кой е коментирал, но това не го решавам аз laugh

1
ZhelyazkoZhelyazkov avatar ZhelyazkoZhelyazkov 33 Точки

Ами аз мисля, че голяма част от обучаемите са интелигентни млади хора, които не биха злоупотребявали с това, че знаят повече... Все пак общата цел на всички е да се научим.
 

0
penkov avatar penkov 110 Точки

Причината, системата да е направена така е , че ако знаеш на кой е домашното и съответно знаеш кой ти го е проверявал, ти като проверяващ ако знаеш името на човека на когото е домашното и той случайно ти е познат или приятел, дори да не е направил добре домашното си пак ще му дадеш по висока оценка от която заслужава. Идеята е да бъде колкото се може по справедливо с оценките!

Надявам се че стана ясно!!!

Поздрави!

5
ZhelyazkoZhelyazkov avatar ZhelyazkoZhelyazkov 33 Точки

До колкото не ме лъже паметта, на първата лекция беше споменато,че ако нямаме достатъчно познания, по-добре да дадем висока оценка отколкото ниска.... Това не изкривява ли резултатите отново драстично? 
Да не говорим, че моето възприятие за красиво ще бъде компрометирано, ако например не ми харесва това което е направено, но за това, че не съм толкова опитен ми е трудно да се обоснова,а аз въпреки всичко трябва дам висока оценка.
А това за приятелските вотове ми изглежда доста пресилено...

Поздрави!

0
13/05/2016 10:16:07
AntonPetrov avatar AntonPetrov 491 Точки

Понеже полето за коментар е задължително, ако нямате конструктивни предложения, бъдете добронамерени в коментарите си. Това съм имал предвид. Иначе оценявайте (от 1 до 10) по съвест.

Изобщо, дали ще предадете или не домашни, това не се отразява на оценката ви, евентуално може да ви донесе бонуси. Бонусите обаче могат да повлияят, в случаите когато имате под 60 точки от изпита. Дали ще имате 60, 61 или 115 точки, е все едно по отношение на сертификата. Целта на домашните е да се упражнявате и забавлявате, докато правите своите, и да се забавлявате и помагате, докато проверявате домашните на колегите.

P.S. Системата за предаване е една и съща за всички курсове, няма как да я направят различна само за нас. За някои курсове, образуването на крайната оценка зависи от предадените домашни, затова е анонимно.

3
12/05/2016 20:57:26
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.