Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

tandaleyo avatar tandaleyo 13 Точки

Студенти от SoftUni 2.0 в Tech Module/Orientational Module/Programming Fundamentals или там както най-накрая решите да го наричате

Привет,

Аз съм студент изкарал курса "Programming Basics - октомври 2015", приет в SoftUni 2.0 с изпите от 03.2016 г. Реших да запиша модула, чието-име-ме-е-страх-да-изрека. След като излезе програмата виждам, че всичко в частта "Part I - Programming Fundamentals" вече съм минал през курсовете Programming Basics, Java Fundamentals и Teamwork and Personal Skills.

При положение, че имам отлични оценки на изминалите курсове - смятам, че това ще бъде загубено за мен време. 

Въпроса ми е - необходимо ли е да минавам отново същия материал, да пиша същите домашни и да се явявам на същия изпит? Ако не е необходимо - какво трябва да направя за да се признаят оценките ми от предишните курсове?

 

Тагове:
1
Programming Fundamentals
nakov:
Topic resolved.
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки
Best Answer

Курсът "Programming Fundamentals" е частично повторение с изучаването през март-април 2016. Има съвпадения на 50%-60%. Има нови теми, нови задачи, и нов материал. Изпитът също е различен.

Препоръчвам ти да изкараш курса, за да бъдеш добре подготвен за следващите технологии. Ако много държиш, може да гледаш и материал за напред: курсовете по HTML, JS, PHP, C# Web и Java EE - потърси ги.

Това важи за първия курс само (Programming Fundamentals). Останалите курсове са абсолютно нови (HTML5, JavaScript, PHP, MySQL, C# Web, Java Web).

Наков

5
17/05/2016 22:41:42
msmilkoff avatar msmilkoff 338 Точки

Оценките ти и кредитите ти си остават. Tech module не е задължителен, освен това можеш да запишеш общо взето който модул си решиш. Тук няма ограниченията на държаните "университети". Ако искаш да се махнеш от Tech Module и да запишеш нещо друго - свържи се с екипа (по мейл или телефон, или най-добре на място). Сигурно ще измислят нещо.
Има още 15 теми за това.

0
17/05/2016 11:24:56
Lamms avatar Lamms 197 Точки

Само първият курс ще е повторение, той завършва с изпит, който на нас ни признават. След това следват 4-те технологии, които завършват с курсов проект, тях не сме ги учили, така че се води нов материал и за да се счита, че сме завършили тех модула, трябва да участваме в проекта.

4
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.