[Lab] C# Basics - 17.12.2014 - отзиви, коментари, препоръки
Здравейте,
Днес се проведе вторият лаб по C# и ще е доста полезно на екипа да чуе мнението ви за него.
Направихме го с идеята, че на доста хора им е нужна практика, визирам най-вече колегите от ноемврийския курс, който беше много ускорен.
Както може би забелязахте, задачите днес умишлено бяха доста по-трудни от тези, които дадохме на предишния такъв лаб. Този път бяха само 3 задачи (+1 допълнителна за отличниците), но смятам, че разпределихме времето добре, тъй като остана такова за взаимопомощ, както и за решаване на задачите от лекторите след това.
Как ви се стори? Стигна ли ви времето? Задачите на нужното ниво ли бяха или ви се сториха трудни? Полезно ли ви беше да видите решенията накрая (формат подготовка за изпит)?
Такива събития ще се правят все повече в бъдеще, така че колкото по-рано се напипа правилната формула толкова по-добре. Очакваме всякакви коментари, критики и препоръки.
Поздрави!
Ще коментирам няколко неща от поста ти.
1. Имаме проблем с баджовете, всичко на всичко са останали само 2 :D Иначе принципно асистентите обикалят с баджове и е ясно кой е там да помага и кой нещо си се мотае из залата. Това е от няколко месеца вече...
2. Проблемът, с който ще се сблъскаме ако искаме да има повече лабове, е че някой трябва да мисли качествени задачи. Това е нещо, което е донякъде проблем и за изпитите по C#. Сами може да видите за няма и година колко изпита са направени и да сметнете колко задачи са това. Повече от 1-2 лаба на курс трудно ще може да се организират.
Разчита се основно на желанието и активността на топ студентите - да асистират след лекции и да помагат индивидуално както казваш, да водят подготовки, евентуално да подготвят някакви задачи като тези, които дадохме на лабовете и т.н. Общо взето СофтУни възпитава в култура на споделяне на знанията и желаещи да помагат на другите не липсват, независимо, че всички се борят с изпити, екипни проекти, домашни и т.н.
Мда прав си че да се измислят нови и нови задачи на ниво за всеки лаб си е трудоемка работа.
Може на някои лабове да се решават примерни задачи от стари изпити,без да има съзтезание кои ще ги реши 1ви(при положение че има авторски решения би било безмислено)а по скоро всеки сам да се опитва да си ги реши и да пита ако неможе(или да пита ако има въпроси по авторското решение).
Все пак тези лабове са си за нас,целта е ние да се учиме да решаваме задачи а не да copy pastvame чужди решения.
За упражняването с дебъгера пропуснах - много е полезно да гледаш във форума някой като постне тема с въпрос по някоя задача. Идеята е да помогнеш на човека да си открие грешката в собствения му алгоритъм, а не просто да му копираш линк към твое решение.
Това става като пуснеш чуждия код и гледаш къде точно става проблемът, след което като го отстраниш слагаш в отговора линк с поправения код и обясняваш. Всеки решава задачи по различен начин и понякога е много полезно да разгледаш едно уж вярно решение с някакъв трудно забележим бъг и да го дебъгнеш. Подобно нещо може да правиш и при проверка на домашните.