Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

DHristoskov avatar DHristoskov 211 Точки

[Homework] C# Basics - Console Input Output Homework - Problem{14} - Sum of Elements

Задачата е Problem 14.Sum of Elements(Console Input Output Homework), задача 2 от изпита провел се на 11/04/2014 morning

Колеги имам следния проблем,когато подам решението на задачата към Judge системата ми дава 83/100 като грешни са тест 11 и 12.Изтекоха ми очите да се взирам и да се опитвам да намеря грешката.От опит знам, че Judge системата дава грешка дори и за нещо минимално на входа или изхода,но в този случай незнам.Бихте ли ударили едно рамо.

GitHub Link to HomeWork

 

П.С: Направих поправка благодарение на knoteva, сега sum и diff  са от тип long и задачата дава 100/100 в Judge системата.

 

Тагове:
0
Programming Basics 27/02/2015 13:31:31
danila.vanila.3 avatar danila.vanila.3 9 Точки

Здравейте въпроса ми не е много по темата ама..можете ли да ми кажете за тип променлива която чете цели числа и реални числа? чудех се пробвах и с object ама там пък ми дава проблем с условията в if-овете...

Благодаря предварително :)

 

0
27/02/2015 16:50:33
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Реалните числа без проблем могат да държат в себе си цели числа. Целите са подмножество на реалните. 

1
danila.vanila.3 avatar danila.vanila.3 9 Точки

и аз така знам но по някаква причина като ги сложа тип double или float ми крашва и не ми излиза нищо.. същото е и положението когато напр трябва да въведа поредица от числа на конзолата.. иска ми ги пр.:

1

2

3

и ако напиша 

1 2 3

ми крашва.. най вероятно е проблем със visual studio.. грешни настройки или нещо такова

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Ако ги въвеждаш на един ред нормално да гърми - опитваш се да парснеш стринга "1 2 3" към число, а то не е такова. Дай някакъв код да видим по-точно какво имаш предвид.

2
danila.vanila.3 avatar danila.vanila.3 9 Точки

Сега като погледнах видях че всичко си работи правилно :D A за въпроса със въвеждането.. В последно време учих масиви на C++ и там могат да се въвеждат на един ред..от там съм се объркала..

Благодаря за бързия отговор :)

0
TonislavAtanasov avatar TonislavAtanasov 86 Точки

В C# също можеш да ги въведеш на един ред, нещо такова (извинявам се предварително за имената на променливите):

string input = Console.ReadLine();

string[] myArr = input.Split(' ');

Това ще вземе входа от конзолата, ще го раздели по празните места и ще запише резултата в масива myArr.

Така, ако въведеш:

1 2 3

Ще имаш като резултат масив от стрингове с елементи 1, 2 и 3. В последствие можеш да си го обърнеш на масив от int.

Може да го направиш и по следния начин:

string[] input = Console.ReadLine().Split(' '); //взима входа от конзолата, дели по празни места и пълни масива от стрингове
int[] arr = Array.ConvertAll(input, int.Parse); //обръща всички елементи на масива input в int и ги присвоява на масива arr

Разбира се, по прилежно е първо да си запазиш входа от конзолата в string, после да го Split-неш и да декларираш стринговия масив и чак след това да направиш конверсията в целочисления масив.

На мен лично ми харесва и малко по-гъзарския вариант:

string[] input = Console.ReadLine().Split(' ', '\t', '\n'); //така ако въведеш повече празни места между елементите на входа или сложиш табулация или нов ред също ще го приеме като валиден вход.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.