Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

vitaliti avatar vitaliti 35 Точки

[Technical Issue] Homework BaaS и Parse

Здравейте колеги.

Ако може някой да ми обясни защо това не работи.
И защо когато махна Ифито и напиша във конзолата на chrome showCountries(),
ми излиза списъка с държавите и красивия css,както трябва.

Тагове:
0
JavaScript Applications 21/04/2015 10:08:25
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

При всички случаи работи с данните получени от дадена заявка през success callback-а, защото заявките са асинхронни и може да се получи така, че да нямаш още данните, а да се опитваш да ги обработваш. Видях, че си сложил флаг false на async пропъртито на заявката вероятно за да избегнееш горния сценарий, но да знаеш, че свети предупреждение в конзолата, че не е препоръчително да се ползва :)

ПС. При мен проработи с ифиито, заредиха ми се страните и даже промених името на една от тях :) Но имаш още някаква грешка, защото която и страна да едитна се сменя името само на последната - явно objectId-то не е коректно...

 

2
vitaliti avatar vitaliti 35 Точки

Интересно.При мен само  предупреждението в конзолата свети.Няма добавени елементи,няма други грешки,нищо.
Празна страница и това е.Иначе данните си ги взимам и обработвам без проблеми.В дебъгера на Chrome всичко е  OK .
Даже си копнах линка от PasteBin и пак нищо.В Html фйла имам само 1 div с id='wrapper' и там jquery i app.js и тва е.Ще го направя със success callback-а :( .

0
20/04/2015 23:23:32
AleksandurSeferinkin avatar AleksandurSeferinkin 333 Точки

Променя се само последната (и ще се трие само последната), защото колегата забравя за scope на променливите.

В цикъла във функцията showCountries():

var id = data.results[i].objectId;

Тази променлива скача най-отгоре в същата функция. Той дефинира по една функция на всеки бутон, обаче всичките те реферират точно тази променлива. Това означава, че след приключването на цикъла, всички click handler-и ще реферират към една и съща променлива, която ще пази последната зададена стойност.

В такива случаи може да направи следното:

var btnDelete = $('<button>').text('DELETE').click(function () {
     var targetId = id;
});

Така ще се копира стойността на това id и ще се пази в closure.

0
21/04/2015 14:23:58
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.