Loading...
DHristoskov avatar DHristoskov 211 Точки

[Homework] Advanced C# - Strings and Text Processing

Здравейте колеги, видях че са качени задачите от следващите домашни и не се стърпях.Това е което сътворих, надявам се да бъдат полезни.

1.Reverse String

2.String Length

3.Count SubString Occurrences

4.Text Filter

5.Unicode Characters

6.Palindromes

7.*Letters change Numbers

Тагове:
13
C# Advanced 11/05/2015 18:38:43
GalyaGeorgieva avatar GalyaGeorgieva 88 Точки

ТУК са моите имплементации за това домашно.
Прегледах твоите кодове и дори си взех някоя друга хитринка :)
А иначе, ако искаш погледни ми кода на 6. Palindromes. Малко по-различен е от твоя, защото съм заложила на идеята, че ако стрингът се ревърсне и е същия значи е палиндром.
Успех от мен!

7
anieze1 avatar anieze1 2 Точки

Здравейте,

В момента съм на трета задача  Problem 3.       Count Substring Occurrences, възможно ли е да ми обясните по-подробно вашето решение?

Благодаря,

0
GalyaGeorgieva avatar GalyaGeorgieva 88 Точки

Т.като е минало доста време и нямам условието пред себе си предполагам, че се иска да се провери колко пъти присъства даден стринг в друг.

1. string input = Console.ReadLine().ToLower(); -това е ясно

2. string forSearch = Console.ReadLine(); - и това е ясно

3. int poss = input.IndexOf(forSearch); -намираш позицията на първият срещнат стринг, който търсиш

4. int counter = 0; - правиш си брояч за намерените съвпадения.

5. while (poss >= 0 && poss <= input.Length) - въртиш цикъл. Тук характерното, е че ако poss е отрицателно число значи не е намерил съвпадение и излиза от цикъла или ако poss стане по-голям от размера на стринга пак излиза от цикъла и тогава резултатът на брояча си остава 0

6. counter++; - щом е влязъл в цикъл значи имаш съвпадение и добавяш 1 (counter++ е равносилно на counter+=1 или counter = counter +1)

7. poss = input.IndexOf(forSearch, poss + 1); - тук казваш вече да търси стринга с 1 позиция напред от намерената вече и да върне нова стойност на poss

Цикълът се завърта докато не свърши масива или не се изчерпят съвпаденията.

п.п дано не съм пропуснала нещо, но без условие е така :)

0
anieze1 avatar anieze1 2 Точки

Благодаря много! Ще разледам решението отново и ако имам неясноти пак ще питам :-)

Анна

0
AlexanderKaramanov avatar AlexanderKaramanov 2 Точки

Разгледах решението на задача номер 3, много умно, красиво решение. Имам само 2 въпроса. Не би ли трябвало "poss" да е само "<" от "input.Length", защото е невъзможно индекса да достигне броя на стринга ( максимум ще бъде с 1 по-малко ) и вторият ми въпрос е: System.text необходим ли е, защото при мен тази програма работи без него. Благодаря и поздравления за добрата работа. :) 

0
dgp_82 avatar dgp_82 19 Точки
На Problem 3 Count Substring Occurrences
string input = Console.ReadLine().ToLower();
string forSearch = Console.ReadLine(); - за тоз ред също бих използвал ToLower() за да броим същност колко субстринга имаме, без да се отчитат малките и главни букви. 

Адмираций за добрата работа!

0
13/03/2016 17:21:46
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.