Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Varbakoff avatar Varbakoff 4 Точки

Предложение обмяна на опит

Колеги,

Днес май попрекалих с писането на мои коментари тук, поради което това за днес ще ми е последното, обещавам! Имам следното предложение: Има ли някой или някои желаещи да си правим on-line срещи по Skype, за да обменяме опит и заедно да си готвим домашните. Не става дума за преписване, а просто за взаимна помощ. Ако някой зацепи, то този тип помощни, градивни дискусии несъмнено ще дадат добър резултат! Убеден съм! Ако все пак някой се навие, а аз познавам поне още един, освен мен самият, то моя nickname в Skype е: blagovestvarbakoff. Довечера съм на линия.

Поздрави! 

Тагове:
0
Programming Basics
TonislavAtanasov avatar TonislavAtanasov 86 Точки

Аз лично горещо препоръчвам да се събирате някъде на едно място (СофтУни?) и да решавате там, вместо да се мъчите по скайп. Когато сте на едно място е много по-лесна комуникацията и обясненията. Пък и атмосферата в академията си е къде-къде по-учебна :) Освен това там постоянно има по-опитни хора, които ще ви помогнат, ако имате нужда. Разбира се, ако няма как да се срещате, това също е вариант.

Успех!

1
Varbakoff avatar Varbakoff 4 Точки

Това е чудесно, но проблемът е, че нашият курс е вторият в събота и следователно свършваме към 9.30-10.00 ч. По-рано едва ли ще има навити... Лично аз мисля да се натреса идната събота в първа група и след това на следващата. Наков по-добре обяснява нещата. Не че омаловажавам способностите на другите лектори, но Наков вече е изграден и обигран лектор.

Поздрави!

Бл. В.

0
TonislavAtanasov avatar TonislavAtanasov 86 Точки

Можете да се събирате преди това. Ние така правим :)

Ако имаш преференции към някой лектор, добре, но имай предвид че Наков обикновено води само встъпителните лекции. Лекциите на Богомил Димитров и Наско Русенов до момента са най-добрите, на които съм присъствал.

Поздрави.

0
zdravko7 avatar zdravko7 63 Точки

Здрасти, имай предвид, че лекциите не са по 4 часа и в повечето случаи остават час, час и нещо след лекцията за решаване на задачки.

0
Varbakoff avatar Varbakoff 4 Точки

Да разбирам, че ако свършим към 9.30 ч. вечерта, то ще има желаещи да останем след това? Дано да има желаещи.

0
zdravko7 avatar zdravko7 63 Точки

E, 100 процента ще има. Ще има и асистенти да помагат :)

0
TonislavAtanasov avatar TonislavAtanasov 86 Точки

Ако има желаещи да решават, ние сме там да помагаме.

2
Varbakoff avatar Varbakoff 4 Точки

Има, има! Както бе посочено в един от горните коментари, понеже сме Втора група, по-добре е да се събираме час, час и половина преди занятията, за да обменим опит. Имам един въпрос: удачно ли ще бъде да посещавам и сутрин лекциите? Знам, че звучи тъпо, но целта ми е да затвърдя знанията си колкото се може по-добре. Прощавайте за тъпия въпрос...

Бл.В.

0
TonislavAtanasov avatar TonislavAtanasov 86 Точки

Предполагам, че не е проблем да го правиш. Но също така можеш да гледаш лекцията наново и от вкъщи или да гледаш същата лекция, но на друг лектор. Аз лично, ти препоръчвам да отделяш повечко време за писане на код и да се ровичкаш из нета за решения на проблемите, които ти възникват. Не казвам да се мъчиш всичко сам да правиш, но е полезно като имаш проблем първо да се поровиш за решение и да пробваш разни варианти. Това ще ти помогне по няколко начина:

1. Ще се научиш да търсиш информация за поставения ти проблем - ще ти се налага да го правиш ежедневно.

2. Ако не намериш решение на проблема, поне ще си намерил различни начини, по които знаеш, че няма да стане - звучи смешно, но всъщност е полезно.

3. Отделно, докато се ровиш да намериш решение на един въпрос, много често ще попаднеш на интересна информация относно съвсем други неща, която по-късно ще ти е полезна - най-малкото ще знаеш, че има там едно нещо, дето май е полезно в тоя случай и тогава ще си го намериш и прочетеш наново; демек - това ще ти помогне за точка 1.

За лекциите - можеш да ходиш в академията по всяко време, когато е отворено. Можеш да видиш графика на залите от профила си - график на учебните зали. Дори и да има други лекции, нищо не пречи (стига да не пречиш на останалите) да си седиш в залата и да се упражняваш. Аз често сядам и на сепаретата в кафето, доста е удобно. Хубавото е, че наоколо има много хора, които могат да ти помогнат ако не можеш да се справиш с нещо - преподаватели, други студенти.

Поздрави!

П.П. Не се извинявай. Няма тъпи въпроси, има тъпи отговори. Аз лично, съм на мнение, че умният човек пита - другите си мислят, че знаят. ;)

0
22/06/2015 10:48:50
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.