Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

dim4o avatar dim4o 288 Точки

Тази сутрин реших да си прочистя малко ума след краха по Database снощи :) --> Домашно: StacksAndQueues

Без Unit тестове е и за някои неща не съм изпълнявал всичко 1:1 с условието. Например не правя метод Grow(), а един метод OptimizeCpacity(), който служи за разширяване на масива и съответно за свиване когато е необходимо. За имплементациите също не съм се водил от материала от упражненията, защото още не съм ги правил. Unit-ите ще ги добавя утре.

Оносно 9-та задача могат да се направят и още неща: например да се изкарат всички най-кратки варианти, когато са повече от един, може когато за пръв път се срещне края да се спре с добавянето на повече елементи и безмисленото и нарастване. Понякога за дори малки интервали опашката може да стане много голяма и това може да се окаже значителна оптимизация.

EDIT: Добавени са и Unit тестове.

1
15/07/2015 01:03:53
DJZoning avatar DJZoning 85 Точки

@dim4o, TestStackToArrayAfterPushingNubers  този тест метод не е ОК, не очаква елементите в правилния ред, очаква ги в реда, в който са push-нати. Трябва да ги очаква в обратния ред Last-In-First-Out

Най-краткия начин за редактиране не този метод е във втория for loop вместо това:

Assert.AreEqual(arrayWithOrigins[i], stackToArray[i]);

да кажеш така:

Assert.AreEqual(arrayWithOrigins[arrayWithOrigins.Length-1-i], stackToArray[i]);

1
19/07/2015 16:30:44
dim4o avatar dim4o 288 Точки

Да, знам че е така - благодаря за наблюдението. Поправил съм и ToArray() метода, защото май не работеше като .Net-ския. Просто още не съм commit-нал в GitHub финалния вариант. Ходих да разучавам "изкуствените дървета" отблизо :)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.