Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

miroLLL avatar miroLLL 95 Точки

Как да присвоя обработена стойност?

Здравейте,

работя по домашно от лекцията въведение в програмирането и стигнах до задачата "Square Root", в която трябва да напиша програма, която намира корен квадратен на числото 1234. Поразрових се из интернет и намерих как простичко става. Реших да си усложня положението, като допълня домашното с  проверка на извършената операция от предишния ред и стигнах до задънена улица. И искам да попитам как да присвоя дадена стойност, която е била обработена (ако мога така да се изразя или там както е израза).

Ето го кода:

http://pastebin.com/yRHTHweS

Задал съм променлива със стойност от числото 1234, чрез "Math.Sqrt" съм намерил неговия корен квадратен и искам на нов "Console.WriteLine" да отпечатам в конзолата обработената стойност от  "Мath.Sqrt", да го умножа по него и да получа пак числото 1234, но не знам как става. Output-а след тази операция е 35,1283361405006. Знам, че мога да нов ред просто числото да го напиша и да го умножа по него, но искам да го направя интелигентно. Знам същно, че и не сме го учили но ми стана интересно и сега докато не разбера как става няма да ми хване място... :D

 

Благодаря!

0
Programming Basics 26/08/2015 21:26:42
stefan2449 avatar stefan2449 6 Точки

Ако точно съм разбрал това , което искаш да направиш. Мисля , че най-удачно е да се използва Math.Pow. По този начин.

2
miroLLL avatar miroLLL 95 Точки

Да и по този начин става. Просто ми е нужно малко време да науча библиотеките, това е. Благодаря и на теб.

0
remote87 avatar remote87 121 Точки

Здравей, колега!

Не е най-удачно да се използва Math.Pow, т.к. това доста бавна операция и ако още в началото на курса се свикне с нея, после трудно ще се абстрахираме от използването и. Според мен най-чистия вариант си е да умножиш числото по себе си. Аз използвам Math.Pow в много крайни случаи, защото така ме посъветваха.

Предполагам, че наистина е така, т.к. в момента пишем конзолни приложения по 2-3 реда, но после, живи и здрави, когато кода ти е няколко десетки хиляди / че и повече / реда, този метод ще изиграе много лоша шега по отношение на перформънса.

Така, че съвета, който ми дадоха, а сега аз давам на вас - когато е възможно да се избегне Math.Pow и да се ползват по-елементарни записи, които не натоварват изпълнението допълнително.

Успех!

1
miroLLL avatar miroLLL 95 Точки

Ясно, благодаря за информацията. Ще го имам предвид. :)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.