Loading...
KatyaMarincheva avatar KatyaMarincheva 572 Точки

Здравейте, колеги,

ето и от мен задачи (без изпитните засега):

Problem 1.Symmetric Numbers in Range

(четох много решения, и накрая я направих по различен начин)

Problem 2.Generate 3-Letter Words

Problem 3.Full House

Problem 4.** Full House with Jokers

Problem 5.Angle Unit Converter (Degrees ↔ Radians)

(малко по-различно решение)

Problem 6.Random Hands of 5 Cards

Problem 7.Days between Two Dates

(това решение много си го харесвам, защото без да инсталирам допълнителна библиотека получих в общи линии функционалността на C# DateTime parser - няма значение какви разделители ще въведете в датата, няма значение дали ден и/или месец ще имат една или две цифри - парсва всичко което е в day month year format)

Problem 8.Sum Numbers from a Text File

(тук имам !Strings.isNullOrEmpty(lineContent) като в C#, с import com.google.common.base.Strings; (Guava))

8-ма до 11-та задача включително имам много добро решение за затваряне на stream, reader, writer....

class Product

Problem 9.List of Products

Problem 10.* Order of Products

(с методи)

Problem 11.*** Excel

И по принцип форматирането нa output-a ми е различно навсякъде.

Problem 12* – Cognate Words

(Малко по-различно решение на 12-та задача)

Problem 13** – Durts

(с custom class Rectangle - много капризно се оказа ползването на допълнителен клас - иска празен контруктор, и да се изнесе всяко инстанцииране на променливи от тип Rectangle като static variables)

Problem 13** – Durts (без клас Rectangle)

Problem 14** – Exam Score

(с class Student, и с използване на Java 8 lambda за групиране, average; с TreeMap за сортиране)

2
07/09/2015 00:00:01
onefen avatar onefen 27 Точки

Скъпа Катя на задача 14 Exam Score не знам защо си го направила по-толкова сложен начин. Задачата може да се реши много по-лесно без допълнителни класове и дори без lamda изрази (умишлено съм ги избегнал, защото в java не съм ги разучил добре още). Просто трябва да се изполват два Map-а вкарани един в друг (вторият е value на първия), а понеже сортирането и на точките и на студентите е в нормален ред може да просто да се използват TreeMap - ве без lamdi., т.е.:

Map<Integer, Map<String, Double>> scores = new TreeMap<>();

като вътрешните речници си ги правиш също TreeMap.

Може би умишлено търсиш трудни решения, но в случая това ми се струва доста излишно.

Ето ги и целия код.

https://github.com/onefen/Homework_Java_LoopsMethodsClasses/blob/master/src/ExamScore.java

0
26/09/2015 12:02:28
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.