Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

remote87 avatar remote87 121 Точки

Нови библиотеки на изпит? На домашна?

Здравейте!

 

Може ли да ми кажете, имаме ли право на изпита примерно да предадем проект с допълнително вкарана библиотека? Ще се зачете ли задачата? Същия въпрос имам и за домашната. Примерно може ли, ако си намеря подходяща библиотека в нета да я добавя и да я използвам / при положение, че библиотеката е пусната за свободно ползване /, примерно както е на Наков IO ?

EDIT: имах предвид библиотека

Тагове:
0
Programming Basics 06/09/2015 13:01:11
enevlogiev avatar enevlogiev 1168 Точки

Имаш предвид библиотека?

Ако я има добавена към джъджа - ползвай смело. Ако я няма - няма да се компилира.

1
remote87 avatar remote87 121 Точки

Имам предвид, примерно на домашната за Conditional Statements - NumberAsWords. Видях много решения в нета, които не са лоши, но изискват доста писане и то на неща, от които не всичко разбирам. Порових малко по-сериозно и намерих това https://github.com/robertgreiner/NumberText , което решава задачата с 3-4 реда, само се добавя в проекта. Замислих се, че ако на изпита задължително трябва да се предаде само един проект за дадена задача / като това никъде не го видях като условие /, не може ли този код примерно да се вкара в решението? Това ще изгърми ли, ще се приеме ли?

По същия начин и за домашната: редно ли е да се ползва такъв подход? В случая тази библиотека я няма във Visual Studio.

1
enevlogiev avatar enevlogiev 1168 Точки

Имам чувството, че не знаеш как работи джъдж системата.

Решаваш някаква изпита задача и искаш да тестваш дали си я решил правилно. Копираш целия код и го поставяш в едно инпут поле за съответната задача. Оттам нататък системата го компилира и го тества, като сравнява твоите отговори с очакваните отговори. Получаваш резултат след секунда-две.

Ако случайно въпросната библиотека, която си изровил, е добавена към джъджа, можеш да й ползваш публичните методи директно. За целта добавяш using NumberText; след using System;  и се надяваш да тръгне. Ако не тръгне - получаваш едно дебело съобщение за compile time error и 0 точки.

0
remote87 avatar remote87 121 Точки

Ок, разбирам НО:

не добавям цялата библиотека примерно / using NumberText /, а копирам кода на библиотеката в решението. В конкретния случай се получава:

Compile: 0.203s
Execute: 0s
Memory: 8kb

 

което, ако не се лъжа освен компилацията / която май в повечето случаи е 0.10 сек / минава в джъдж. Въпроса ми е дали това е грешен подход, позволено ли е да се прави и как се гледа на такова решение. Имам предвид решението на задачите трябва да е строго определено или каквото и да напишеш е вярно, стига да минеш през проверките. Това ми е интересно.

А и остава въпроса с домашните: грешно ли е, да го избягваме ли?

0
06/09/2015 13:19:37
enevlogiev avatar enevlogiev 1168 Точки

Ако получиш точки - никой не те гледа как си ги получил, стига кодът да не съвпада на 100% с този на другарчето до теб. Ако си намерил хитро решение на домашното - пращай го, но добави и малко разяснения какво си правил.

Горните две неща не важат, ако въпросното решение не е изрично забранено. Но такива забрани са много голяма рядкост и са по-скоро в условията на екипните проекти. Примерно да не се ползва някоя библиотека, защото много улеснява/обезсмисля усилието.

2
remote87 avatar remote87 121 Точки

Благодаря!

Ще гледам да се придържам към стандартните решения, че да не се омотам в допълнителните библиотеки :)

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Принципно може да хванеш кода от някоя библиотека и да го копираш директно в твоя проект, но Judge има също така и ограничение за размера на сорс кода. Т.е. би могъл да хванеш някой конкретен клас ако ти трябва и да го пейстнеш в проекта, но цяла библиотека едва ли. Не мисля, че са много външните библиотеки, които системата приема, знам само за Wintellect PowerCollections.

Аз ти препоръчвам на този етап ако намериш някоя библиотека, която ти върши работа, да разгледаш сорс кода й и да опиташ да разбереш как работи. Целта на подобни задачи е да се развие малко алгоритмично мислене и coding skills. За работа с готови библиотеки е рано още, ще им дойде и на тях времето.

2
remote87 avatar remote87 121 Точки

Ок, Колев, благодаря!

Засега ще си цъкам на нормалните решения и няма да се опитвам да си търся лесното, че вероятността да се объркам е много по-голяма :)

Както каза, като му дойде времето, ще си търся библиотеки.

Поздрави!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.