Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

gsimeonov avatar gsimeonov 8 Точки

Math for Developers Homework - Ruse, October 2015

Здравейте, колеги! 

Споделям с вас домашното си за тема Math for Developers https://www.dropbox.com/s/8dfv3ivb1re4bq7/Math%20for%20Programmers.docx?dl=0

Надявам се да го прегледате в тези последни часове преди крайният срок, и да споделите критики и впечатления. (и код, ако някой е писал C# програмка за задачите, както направих за 1-ва до 4-та) Благодаря предварително!

2
Programming Basics 24/10/2015 17:57:34
iMitaka avatar iMitaka 48 Точки

Здравей! smiley

Супер си се справил с домашното, не забелязах никакви грешки и плюс това, че си писал програмки с който си стигнал до отговорите на някои от задачите е много хубаво, похвално дори! 

Ако искаш можеш да си добавиш .cs файлчетата с кода който си писал към архива с домашното, може да се окаже плюс за някой който ти го проверява и да ти бъде благодарен след това.

Edit: В последния момент забелязах, че фибоначи позициите ти са с +1 напред, грешката предполагам идва от там, че си започнал броенето от 1, а в програмирането започва от 0, можеш да си погледнеш кода и да го поправиш ако е от това. Но не е фрапираща грешка. smiley   ( The first 300 Fibonacci numbers​ )

Успех и за напред! wink

3
24/10/2015 19:11:01
gsimeonov avatar gsimeonov 8 Точки

Благодаря ти за пълноценният отговор, ще имам предвид съветите ти! 

0
Grigorov888 avatar Grigorov888 1 Точки

На мен лично би ми помогнало много, ако има откъде да видя готов код и да се опитам да му проследя логиката :)

Занимавал съм се с Basic level HTML tutorials преди този курс, и  C# ми е доста по-объркващ на този етап :)

0
iMitaka avatar iMitaka 48 Точки

Привет smiley

Значи относно разглеждането на код, ако C# ти изглежда объркващ все още те съветвам да погледнеш ето тук една много интересна и полезна книга “Въведение в програмирането със C#” (която можеш да четеш и в онлайн вариянт), в която освен теория има и много готов разписан код за разглеждане, плюс това с доста добри обяснения след всеки. На мен ми беше много полезна в началото, надявам се и на теб да ти е от полза. 

2
krifar avatar krifar 5 Точки

С домашното всичко изглежда наред, но и аз бих се радвал, ако споделиш кода на задачите.

0
Grigorov888 avatar Grigorov888 1 Точки

Благодаря, мисля да се занимавам с книжката редом с лекциите, и да вървя поетапно.

1
gsimeonov avatar gsimeonov 8 Точки

Ето кода за показване на всички prime numbers от 0 до зададена от вас стойност, показвайки и позицията на съответния prime number. Използвах помощ и от гуглето, защото срещнах някои трудности, които не можах да реша сам. Писах задачите на LINQPad (който ви го препоръчвам) и затова ми е останал кода само на тази. Ако желаете, ще реша и останалите отново. 

 

class PrimeNumbers
{

        public static void Main() {
            
            int amountOfPrimeNumbers, counter=0;
            bool prime=true;
            
            Console.WriteLine("Show prime numbers from 0 to (enter number): ");
            amountOfPrimeNumbers=int.Parse(Console.ReadLine());
            
            for (int i=2; i<=amountOfPrimeNumbers; i++)
            {
                    for (int k=2; k<=amountOfPrimeNumbers; k++)
                    {
                        if (i!=k && i%k==0)
                        {
                        prime=false;
                        break;
                        }
                        
                    }
                    if (prime) 
                    {
                    Console.WriteLine("("+counter+") "+i);
                    counter++;
                    }
                    
                    prime=true;
            }
        }
}

0
24/10/2015 23:08:38
alex.mitev avatar alex.mitev 20 Точки

https://github.com/alexmitev/ProgrammingBasics/tree/master/MathForProgrammers

Тук написах домашното = готов код. 

Ако има нужда да разясня нещо, докъдето ми се разпростират знанията, разбира се:)

1
gsimeonov avatar gsimeonov 8 Точки

Здравей Алекс,

Прегледах кода ти, и задачата CheckFibonacciAndPrimes ме обърка малко. По-точно, не мога да разбера ролята на a,b и temp.Мисля че аз самият изпускам нещо в логиката, и затова не мога да премина тази "бариера" към разбирането на кода. Ще се радвам да ми обясниш по-подробно. Благодаря предварително!

 

Edit: Погледнах кода пак след като написах този коментар, и схванах, че си ги използвал за изчисление на множеството на Фибоначи, и тогава сравняваш числата поотделно. :D Понякога тия неща идват като гръм от ясно небе..

0
25/10/2015 11:23:28
alex.mitev avatar alex.mitev 20 Точки

Здрасти gsimeonov, да:

temp - пази поредното фибоначи число

а - първото фибоначи число - 0

б - второто фибоначи число - 1

counter - започва от две, тъй като вече имаме 1-ва и 2-ра позиция.

temp = a + b = 0 + 1 = поредицата вече изглежда така - 0, 1, 1(temp),

a = b = 1

b = temp = 1

Така се изместваме една позиция напред.

новата стойност стойност на темп е a + b = 1 + 1 = 2

Поредицата вече изглежда така - 0, 1, 1, 2(temp)

отново изместваме надясно:

а = b = 1

b = temp = 2

следващата позиция би била temp = a + b = 1 + 2 = 3

0, 1, 1, 2, 3 

И т.н:)

 

1
gsimeonov avatar gsimeonov 8 Точки

Ето кода за показване на всички prime numbers от 0 до зададена от вас стойност, показвайки и позицията на съответния prime number. Писах задачите на LINQPad (който ви го препоръчвам) и затова ми е останал кода само на тази. Ако желаете, ще реша и останалите отново. 

 

class PrimeNumbers
{

        public static void Main() {
            
            int amountOfPrimeNumbers, counter=0;
            bool prime=true;
            
            Console.WriteLine("Show prime numbers from 0 to (enter number): ");
            amountOfPrimeNumbers=int.Parse(Console.ReadLine());
            
            for (int i=2; i<=amountOfPrimeNumbers; i++)
            {
                    for (int k=2; k<=amountOfPrimeNumbers; k++)
                    {
                        if (i!=k && i%k==0)
                        {
                        prime=false;
                        break;
                        }
                        
                    }
                    if (prime) 
                    {
                    Console.WriteLine("("+counter+") "+i);
                    counter++;
                    }
                    
                    prime=true;
            }
        }
}

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.