Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

tinta avatar tinta 4 Точки

ДОМАШНИ - как да ги правим по-удобни при проверка

За да може да става по-бързо прегледа на домашните предлагам две неща: 

  1. В началото на всяка задача да се слага закоментирано условиято на задачата - много по-удобно е да го има вътре и само да скролнеш, за да се видиш на какво аджеба е това решение.
  2. Предаване само на .cs файловете - прегледах едно домашно, в което бяха изпратени само .cs файлове и беше супер бързо и удобно, мисля вече и аз така да предавам.

Ако някой има и други идеи да казва, аз за сега само за тези се сещам.

Тагове:
LinAdmin avatar LinAdmin 78 Точки

Говорейки за номерация на задачите, аз възприех следната номенклатура:  001 е първа задача от първо (нулево домашно), 002, съответно втората и т.н. 101 е първа задача от второто домашно, 102 стората задача от второто домапно и т.н.

т.е. XYY, като Х е темата (0-CSharp-Basics-Intro-Programing-Homework, 1-CSharp-Primitive-Data-Types-And-Variables и т.н.) а YY е номера на задачата, например 015 би отговаряло на "Age After 10 Years"

Стори ми се удоно и ползвам този шаблон при именуване.


Друго, което бих искал да подчертая е, че когато създавате нов проект към солюшъна, е желателно да го кърстите на момента при създаването - преди да натиснете бутона [OK] - защото след като се създаде програмата, можете да преименувате файловете, както и самия проект, но папката, която VS прави при началното създаване остава със същото име. Случвало ми се е да виждам ConsoleAplication1 папка и като гледаш през VS виждаш например PrintMyName.

Ако пък не сте си дали сметка, за да се поправи името на папката, трябва да ънлоаднете проекта, да го промените и да го лоаднете отново. Обикновено става. Или просто да копирате кода, да изтриете проекта, да създадете нов проект и да пейтнете кода в него.

0
jabalka avatar jabalka 960 Точки

Има и по-лесен начин да си промениш името на папката на поректа.

1/ Първо си преименуваш самия проект във VS

2/ Затваряш VS

3/ Преименуваш си папката в Windows explorer

4/ Отваряш .sln файла с Notepad или друг обикновен текстов редактор и си променяш името на папката (т.е. адреса до нея), която вече реално си преименувал. Лесно и бързо. Обикновено изреждането на source-овете на файловете започва от около пети ред като отвориш .sln файла с текстов редактор. Изглежда нещо като това:

"Microsoft Visual Studio Solution File, Format Version 12.00
# Visual Studio 2013
VisualStudioVersion = 12.0.21005.1
MinimumVisualStudioVersion = 10.0.40219.1
Project("{FAE04EC0-301F-11D3-BF4B-00C04F79EFBC}") = "01-Declare-Variables", "ConsoleAplication1\01-Declare-Variables.csproj", "{B3056048-C792-4A26-9B3F-A01FD6945001}"
EndProject
Project("{FAE04EC0-301F-11D3-BF4B-00C04F79EFBC}") = "02-Float-Double", "02-Float-Double\02-Float-Double.csproj", "{EDC396E7-EAAE-40BD-A25C-8D16D6E871D9}"
EndProject

...

"

Преименуваш си обърканата папка както следва:

"Microsoft Visual Studio Solution File, Format Version 12.00
# Visual Studio 2013
VisualStudioVersion = 12.0.21005.1
MinimumVisualStudioVersion = 10.0.40219.1
Project("{FAE04EC0-301F-11D3-BF4B-00C04F79EFBC}") = "01-Declare-Variables", "01-Declare-Variables\01-Declare-Variables.csproj", "{B3056048-C792-4A26-9B3F-A01FD6945001}"
EndProject
Project("{FAE04EC0-301F-11D3-BF4B-00C04F79EFBC}") = "02-Float-Double", "02-Float-Double\02-Float-Double.csproj", "{EDC396E7-EAAE-40BD-A25C-8D16D6E871D9}"
EndProject

...

"

... и си свиркаш ;)

Поздрави и дано съм била полезна.

Приятно цъкане, колеги!

1
LinAdmin avatar LinAdmin 78 Точки

Здравей,

Не бях стигал до там да любопитствам какво има в sln файла, но сека като казваш ще проверя.

Мисля си, че пипането в текстови, конфигурационни файлове носи със себе си известен риск. Може да пропуснем да затворим кавички, скоба, да напишем знак на кирлица или каквато и да е друга неволна промяна и да предизвикаме по-голям проблем.

Затова мисля, че за хора, които не идват от тъмните векове на ИТ - когато се компилираха зависимостите и библиотеките в Linux  ръчно и нямаше apt-get - да пипат в конфигурационни файлове е dangerous. Иначе, ако знаеш какво правиш, редактирането на ръка често дава повече контрол върху нещата.

Пробва ли дали ако счупиш файла после солюшъна пали без да гръмне?

 

 

 

0
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

@LinAdmin,

 

Нямам много опит със C# и .NET framework-а, но до колкото се разрових в ASP.NET MVC-то, билдването на уеб апликейшъни посредством CMS-и, и дори CMS-а на Телерик (Sitefinity) се налага много често а пипаш конфизите - самите CMS-и също създават гора от web config файлове, които пипаш за да променяш дефолт бихейвиъра, който не винаги е желан. За да промениш рутирането на MVC-то също пипаш по конфига. За да сложиш конекция към база данни - също. Общо взето е неделима част от програмирането в .NET. Така, че ако ще пишем аппове на C# ще трябва да свикваме :)

0
LinAdmin avatar LinAdmin 78 Точки

RoYaL, аз съм фен на бъркането из конфиците. Все пак администрирам Linux сървъри от повече време, отколкото някои хора използват компютър. И започнах със SlackWare, компилация на kernel и Х който не тръгва по дефолт, а иска да му кажеш видео карта, режим и мишка. Колко съм го хранил, само аз си знам innocent

Относно MVC фреймуъркове, представи си как си написах програма за правене на фактури и timesheets на Django  без да имам дори кьорава идея от Python. И тука много храних, добре, че имаше Интернет, че да чета.

Така, че съм наясно. Просто казвам, че човъркането из файловете не е за всеки, вероятността да счупиш нещо пишейки в един файл е много по голяма, отколкото да кликнеш няколко пъти с мишката.

 

Поздрави

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.