Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Elcherry avatar Elcherry 2 Точки

Проблем с Math.Round във VS

При решаването на задачата Преобразуване на Радиани в Градуси. Написах си кода, но когато го изпълнявам във VS не ми закръгля output стойността.
Judge системата прие кода за правилен.

http://pastebin.com/qPPiXQU8

Някакви идеи къде е проблема?

Тагове:
1
Programming Basics
r3v3nan7 avatar r3v3nan7 365 Точки

@Elcherry,

RoYal  го е казал много точно. Math.Round(); използвана по такъв начин наистина си заминава в небитието. 

Затова или го запазваш в променлива, примерно double result = Math.Round(C,0); и после изпизваш променливата result

чрез Console.WriteLine(result); или другият вариянт е направо да изпишеш Math.Round(); , примерно

Console.WriteLine(Math.Round(C,0));  И между другото  в тази задача не трябваше ли да закръгляме до 2 числа след 

десетичната запетая, тоест Math.Round(C,2);  

0
petar.dimitrov.86 avatar petar.dimitrov.86 450 Точки

r3v3nan7, това е 12-та задачка, там се закръгля до най-близкото цяло число. Иначе тази с 2 знака след десетичната точка беше от лицето на триъгълника. И на мен от време на време ми се мешат в главата :D

0
r3v3nan7 avatar r3v3nan7 365 Точки

Вярно.. объркал съм се, за което  се извинявам, но мисля че като цяло се разбра идеята. Просто Math.Round(); не се ползва така самостоятелно, а или се 

присвоява на променлива, или се изписва директно чрез Console.Writeline(); Още веднъж се извинявам за грешката.

0
RadiSlavova avatar RadiSlavova 0 Точки

При мен се получи по начина от задачата за Celsius - Farenheit :)

using System;

namespace ConsoleApplication1
{
    class Program
    {
        static void Main(string[] args)
        {
            var rad = double.Parse(Console.ReadLine());
            var deg = Math.Round((rad * 57.29578), 0);
            Console.WriteLine(deg);
        }
    }
}

0
gerito931 avatar gerito931 0 Точки

Здравейте!
Написах моя код: https://pastebin.com/CHtZShgb

Judge - а ми го оцени с 100/100, но когато пусна програмата при мен на VS и се опитам да вкарам число, различно от цяло ми дава грешка, а в примерите ъм упражнението е дадено например при вход 3,1416 -> изход 180.
Какво е решението на този проблем?
Благодаря!

0
Nackey avatar Nackey 4 Точки

Грешка е възможно да ти дава заради знака с който разделяш десетиците. На мен в уиндоуса ми беше със запетайка, и като вкарвах числото с точка примерно 10.25 ми даваше грешка

1
gerito931 avatar gerito931 0 Точки

Точно това се оказа, но не подозирах, че ще е това проблема. Благодаря много! :) 

0
ValentinoDre avatar ValentinoDre 1 Точки

Здравейте, 

Споделям и моето решение, което не е много различно от повечето, но пробвах да изпиша формулата без скоби, т.е. var degrees = radians * 180 / Math.PI; и също работи.

Намерих и малко инфо за преобразуването: http://www.rapidtables.com/convert/number/how-radians-to-degrees.htm 

Дано да бях полезен

https://pastebin.com/GRZVZnWK 

0
31/10/2017 20:40:35
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.