Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

InaAbadjieva avatar InaAbadjieva 8 Точки

Homework Loops - Odd/Even Position

Здравейте,
Tрябва ми малко помощ със следния код: http://pastebin.com/3n8fy1xQ. Като цяло работи програмата, но има проблем с max-овете и min-овете( в част от проверките запазват първоначалната си стойност). Последната част с изкарването на резултатите също надали е най-оптималната, но пък уж работи. Ще се радвам и на други варианти. Мерси предварително...

Тагове:
0
Programming Basics
petar.dimitrov.86 avatar petar.dimitrov.86 450 Точки
Best Answer

Кода е добре, само една част не си обърнала внимание. Като си написала:

if (num > oddmax) oddmax = num;

else if (num < oddmin) oddmin = num;    

така казваш на програмата, ако не е едното, значи е другото, и то прави само проверка за едното и после спира, а в случая трябва да правиш и за двете неща проверки поотделно, тоест като премахнеш else и за двете проверки, всичко трябва да е наред. Също като препоръка може вместо да пишеш минималните и максимални стойности като 1000000 или -1000000 да свикнеш да пишеш int.MinValue или int.MaxValue (или съответно с double вместо int)

2
19/02/2016 09:57:24
InaAbadjieva avatar InaAbadjieva 8 Точки

10x :) Ясно къде е грешката. Мерси. Другите задачи ги правех с min.Value/max.Value...реших да разнообразя вариантите просто.

0
akatise avatar akatise 4 Точки

Благодаря това пояснение и на мен ми помогна да я реша. Само още не мога да разбера защо трябва да е "if (i % 2 != 0)", а не

"if (i % 2 == 0)" когато смятаме четните и нечетните.

0
gabi.ivanova avatar gabi.ivanova 370 Точки

Когато искаш да провериш дали позицията на числото е четна или нечетна, т.е. числото i проверяваш дали резултатът от делението му с остатък на 2 е 0 или не. Ако числото е четно и го разделиш на 2, делението няма остатък 10 / 2 е 5 (цяло число, остатъкът от делението е 0) значи е четно. Ако има остатък е нечетно 11 / 2 = 5.5, тоест има остатък при делението на 2, който е различен от 0.

if( i % 2 == 0) - четно число

if( i % 2 != 0) - проверява дали е нечетно число, т.е. дали има остатък при делението на 2

когато условието в if-a е проверка дали е четно, ще влиза в else когато е нечетно

1
19/02/2016 14:05:42
shady_obeyd avatar shady_obeyd 50 Точки

Здравейте! И аз се мъча цял ден със задачата. Judge-а ми даде 70/100. Може ли малко помощ къде бъркам ? 

Ето и решението - http://pastebin.com/GFdZvgCv

Благодаря предварително! 

0
dakh93 avatar dakh93 53 Точки

shady_obeyd  колега намерих 4 грешки,отбелязал съм ти ги в кода с коментари.Пробвах го в judge работи 100/100.Ето го поправеният код : http://pastebin.com/8hT5vJJG

0
shady_obeyd avatar shady_obeyd 50 Точки

Благодаря! Наистина copy-paste се оказа голяма грешка. :) 

0
Nikolay.Dimitrov150 avatar Nikolay.Dimitrov150 0 Точки

Решавам задачата в java, което до момента е доста сходно със C#, и от вчера си блъскам главата с грешни изходи на oddMin и oddMax. Коментара за if и else if, ми помогна да оправя кода. Благодаря!

https://pastebin.com/MdkcD6kc

0
13/05/2020 13:49:27
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.