Loading...
jacob.black97 avatar jacob.black97 0 Точки

Какви са нужните знания за един стажант/junior програмист?

Здравейте,
от известно време съм се заел да гледам видеа, решавам домашни и изпити от следните курсове: C# Basics, C# Advanced, OOP, HQC, Databases, Database Aplication.
От Basics курса решавам наличните изпитни задачи. Не ме затрудняват особено задачите, освен последната с побитовите операции(разбирам ги побитовите операции, просто тези последните задачи ми се струват малко "смахнати" :) ).
От C# Advanced също си ги решавам изпитните задачи. Не харесвам особено много матриците, но се оправям криво-ляво.
От OOP курса също горе-долу решавам изпитите, като гледам да се съобразявам с наученото от HQC курса.
От Databases задачите също не са ми голям проблем, като изключим функциите/процедурите :)
От Database Aplication не ми се виждат много трудни нещата. Оправям се с Code First-а.
Сега съм започнал да гледам видеата от Asp.NET MVC курса.
 
Не ми харесва да се занимавам с HTML и CSS. Но пък от друга страна много ми харесва да се занимавам с направата на приложения. Сега съм започнал да гледам видеата от Asp.NET MVC курса и ужасно много ми харесва, макар, че ми изглежда малко сложничко.
 
Въпросите са ми следните:
1. Какво трябва да знае човек за стаж/junior като Back-end или Web developer? Ако може да споменете само с по една-две думи какво трябва да се научи.
2. Въпреки, че не ми харесва да редя HTML и CSS, според вас как би било най-редно да постъпя - да започна да гледам видеата, съответно и да реашавам домашни и изпити, от Frond-end курса, тоест JavaScript или да продължа да гледам видеата от Asp.NET MVC курса?
3. Другата ми дилема е дали пък да не започна да гледам видеата от курса - структури от данни и алгоритми?
 
Според вас, върху кое да наблегна най-много, за да започна работа?

2
Общи приказки
VictoriaTsvetanova avatar VictoriaTsvetanova 20 Точки

Сега ще ти кажа на мен какво са ми казали:

  1. Да знаеш базовите неща на един език: типове данни, цикли, ...
  2. Да знаеш Обекто-Ориентирано Програмиране (ООП) на езика, с който смяташ да работиш
  3. Дизайн и анализ на алгоритми
  4. Структури от данни
  5. База данни
0
25/03/2016 01:39:02
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.