Loading...
fbinnzhivko avatar fbinnzhivko 1586 Точки

JavaScript Basics

 Web Storm

Изтеглете последния node.js от https://nodejs.org/en/download/current.Инсталираите го.Restart na WebStorm.
Имате последния node.js работещ с ECMAScript 2016.

File -> Settings -> Editors -> Appearance ->(checkbox) Show line numbers

File -> Settings -> Editors -> General -> (checkbox)Change font size(Zoom) with Ctl+Mouse Wheel -
Позволява ви да преозмерявате  размера на кода.
File -> Settings -> Editors -> Live Tempalates ->JavaScipt (Сменете shortcut както ви е удобно).
Ако правите нов със + дайте после Applicable in JavaScript със отметката.
Ctrl+Alt+L - Подрежда кода.

Дано да ви помогне!!

Тагове:
9
Софтуерни технологии 20/06/2016 20:21:01
darinchakalov avatar darinchakalov 5 Точки

Не знам дали е правината тема да попитам , но когато използвам let вместо var, WebStorm ми дава следната грешка и немога нито да си подкарам скрипта, нито да го дебъгна: 

"SyntaxError: Block-scoped declarations (let, const, function, class) not yet supported outside strict mode"

Изпозвам си ECMAScript 6 

0
r3v3nan7 avatar r3v3nan7 365 Точки

Доколкото разбрах var има по-глобален обхват от let.. let важи само в текущия блок от код. Освен това ти в началото на кода

си написа ли 'use strict'';

1
darinchakalov avatar darinchakalov 5 Точки

Благодаря ти много за бързият отговор. Тъй като съм нов потребител на този софтуер , нямах идея , че трябва да го напиша. Но 'use strict'; ми реши проблема :)

1
Ivelinganev93 avatar Ivelinganev93 -2 Точки

Имам същия проблем и някой от нещата от клипа при мен не тръгват, дава ми много често грешка. Размяната на две числа както показа Наков, също не се компилира и ми дава грешка.

0
r3v3nan7 avatar r3v3nan7 365 Точки

Няма проблем :) И аз съм нов и до скоро имах същия проблем. Така че ми е напълно познато :) 

0
r3v3nan7 avatar r3v3nan7 365 Точки

@Ivelinganev93

А каква по-точно грешка ти дава ? Дай повече информация.

0
Kondoff avatar Kondoff 3 Точки

Аз също имам същия проблем. Как точно успяхте да го решите с "use strict" ?

0
r3v3nan7 avatar r3v3nan7 365 Точки

Ами просто преди да почнеш да си пишеш логиката, напиши най-отгоре 'use strict' и би трябвало да решиш този проблем.

1
darinchakalov avatar darinchakalov 5 Точки

Току що си смених весията на node.js от 4.нещо на 6.нещо и вече не ми се налага да използвам 'use strict' в начлото на кода

2
IvoArsov avatar IvoArsov 44 Точки

За да работи с let, трябва да си настроиш IDE-то (в нашия случай Webstorm) да работи с последната версия на Javascript (ECMAScript 6). Туй нящо са праи от: File -> Settings -> Languages & Frameworks -> Javacript.

1
Kondoff avatar Kondoff 3 Точки

Оправя се от , File->Settings -> Languages & Framework-> JavaScript  и се избира  ECMAScript 6.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.