Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

tilchev92 avatar tilchev92 Trainer 128 Точки

От условието на задачата се разбираше, че инпута не спира при кечване на ексепшън от невалиден вход (невалидна стойност за някое поле). Реално обаче имаше тестове които се държаха точно по-този начин (при грешка спира програмата, без да си получил команда за край). Имаше и тестове които пък след грешка си чакаха думаза край и преди нея обработваха още вход.
 

Оправих всички тестовете да спират само и единствено при дума за край и съответно модифицирах третия нулев тест да показва точно това. Извинявам се за по-късната реакция и неточностите. Стига ли подсказката?

0
kosio197 avatar kosio197 104 Точки

Привет,

Това за спирането на грешка се видя на нулевия тест. Макар, че там накрая не трябва ли да има едно "Frogggg"?. Също и на първия нулев тест ми дава, че има малко интервали в повече.

Въпроса ми беше за последния, 6-ти тест. Там явно се подава животно, което не е от списъка (Това го проверявам като в switch - case-a в default хвърлям RuntimeException). Пробах и да го изпринтя като валидно с "Not implemented ..." съобщението от Animal class-a, пробвах и с "Invalid input!", но все ми дава грешка на този тест.

0
tilchev92 avatar tilchev92 Trainer 128 Точки

За нулевия тест си прав - оправих го. Шести проверява точно това за default-a и не виждам проблем с него.

0
kosio197 avatar kosio197 104 Точки

Ами ето примерен вход и изход (поне както го разбирам от условието):

Вход:

Cat1
Macka 12 Female
Beast

Изход:

Cat1
Macka 12 Female
Not implemented!

Но пак ми дава грешка.

 

0
tilchev92 avatar tilchev92 Trainer 128 Точки

Не ти в този случай изобщо не създаваш животно, защото няма такова животно като Cat1 и съответно принтираш просто един ред "Invalid input!" както при невалидните полета. В дефолта на суича ти е просто throw new RuntimeException("Invalid input!");

2
kosio197 avatar kosio197 104 Точки

100/100. Благодаря :)

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.