Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Xadera avatar Xadera 5 Точки

Какъв е смисълът тестовете да са толкова прикриващи??

Мисля, че вместо да си губя 2 часа да търся къде ми е грешката (ненаучавайки нищо ново) или просто да пиша във форума и да ми кажат къде ми е грешката, ще е по-добре да сложите проверки. Не е нужно да са подробни като в baisc-а, ама поне някакъв вход да показват. Разбирам, че нa изпита така или иначе тези проверки няма да ги има, но нали целата на упражненията е да разбера къде са ми грешките за да не ги допускам. 

-1
Fundamentals Module 26/01/2017 00:48:16
Luko193 avatar Luko193 342 Точки

Целта на тези тестове е, за да се замислиш къде точно бъркаш и да се научиш да мислиш за граничните случаи. В реалния живот никой няма да ти каже къде точно бъркаш, а сам трябва да намериш грешката.

2
Xadera avatar Xadera 5 Точки

Това е ясно, ама в реалният живот предполагам ще имам поне някакви "симптоми" и г/д ще знам накъде да се ориентирам. Просто стигам до там, че 10 минути пиша програма и 2 часа търся къде съм изпуснал една запетайка. Хубаво, ама какъв е смисълът от това, като логиката на програмата ми работи? 

0
26/01/2017 00:54:14
gdurankiev avatar gdurankiev 982 Точки

Да спреш да пропускаш запетайки :) 

3
Chetiov avatar Chetiov 5 Точки

За да знаеш дали си пропуснал запетая е добре на първо време да знаеш че ти трябва такава. Целта на курса е да се учим а не да си губим времето с безсмислици от рода на напишете програма която умножава 2 по 3 което е равно на 6 а в същото време един от тестовете в джъджа да е 97777521212121 по 545554400122 и човек да се чуди и губи време да търси каде гърми ненаучавайки нищо ;-)

0
Simeon_Simeonov avatar Simeon_Simeonov 3 Точки

И какво става като не си намериш грешката? - Никога не разбираш къде си сбъркал.

Как ще се поучиш от грешките си , като никога не разбираш какви са?

 

0
r3v3nan7 avatar r3v3nan7 365 Точки

To запетайката да ти е проблемът. Тя лесно ще се види. Ще се маркира в прозереца където са ти грешките. Другите проблеми са по-дълбоки. Тоест граничните случаи, какви типове данни ползваш, дали някъде нещо не се препълва и не превърта променливата примерно, дали си ползвал подходяща структура от данни, дали не влизаш в безкраен цикъл някъде, дали някъде кастваш нещо и дали е правилно... точно за тези причини са скрити тестовете, за да почнеш да предполагаш, да пробваш варианти и по този начин ти се развива мисленето.  Та това е смисълът според мен. Защото понякога дори ти се налага да дебъгваш. Това също развива умения.И от една грешка в крайна сметка.. доста неща може да се научат и да добиеш ценен опит.

0
28/01/2017 15:44:19
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.