Софтуерно Инженерство
Loading...
puffed avatar puffed 289 Точки

[JS Blog - Basic functionality] MongooseError: Schema hasn't been registered for model "Article".

Колеги, помогнете ми да разбера защо ми излиза тази грешка, като старитрам проекта:

MongooseError: Schema hasn't been registered for model "Article".

...

at Object.<anonymous> (/Users/gerizz/WebstormProjects/SoftUniBlog_FromStepI/controllers/articleController.js:1:99)

Ето кода на articleController и на Article model-а. Исках да дойда да задам този въпрос на упражнението днес, но нямам възможност.

Edit: Може би има общо с това, че трябваше да сменя функцията за търсене на статия от FindById на FindOne, защото не ми разпознава FindById.

Edit: по-скоро се появи, след като се опитах да променя схемата на статията да включва още едно поле summary. Сега съм го изтрила, но проблемът си стои.

Благодаря ви!

Тагове:
0
Софтуерни технологии 17/11/2016 13:58:43
Vissonia avatar Vissonia 1 Точки

Проблемът ми е 1:1 с този, само че ние си имаме само един скелет. Не разбрах от къде взе втори, за да работи там, а на стария не, още по-странното е, че на другия колега твоят проект му е сработил.

Error message:

D:\1 VS Projects\1. SoftUni\3.Software Tecnologies\4.JS\4.JS Blog\SoftUniBlogSkeleton\SoftUniBlog\node_modules\mongoose\lib\index.js:349
      throw new mongoose.Error.MissingSchemaError(name);
      ^
MongooseError: Schema hasn't been registered for model "Article".
Use mongoose.model(name, schema)
    at Mongoose.model (D:\1 VS Projects\1. SoftUni\3.Software Tecnologies\4.JS\4.JS Blog\SoftUniBlogSkeleton\SoftUniBlog\node_modules\mongoose\lib\index.js:349:13)

at Object.<anonymous> (D:\1 VS Projects\1. SoftUni\3.Software Tecnologies\4.JS\4.JS Blog\SoftUniBlogSkeleton\SoftUniBlog\controllers\article.js:1:99)

Добавен е Article в database.js :

require('./../models/Article');

В index.js с грешка в ред 349:

// look up schema for the collection.
  if (!this.modelSchemas[name]) {
    if (schema) {
      // cache it so we only apply plugins once
      this.modelSchemas[name] = schema;
    } else {
      throw new mongoose.Error.MissingSchemaError(name); //Line 349
    }
  }