Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Simeon.R avatar Simeon.R 198 Точки

Simple Loops - Exercise (Task 18 - Equal Pairs)

Здравейте, опитах се да реша задачата като игнорирам подксазката:

"Докато четете входните двойки, за всяка двойка без първата пресмятайте разликата с предходната. За целта пазете в отделна променлива сумата на предходната двойка."

Опитах вместо разликата да пазя най-голямата и най-малката сума двойки. В judge ми гърми 1 тест, но не мога да разбера защо.

Поствам кода, ако някой може да подскаже къде бъркам :)  http://pastebin.com/ppU0HBpJ

Тагове:
1
Programming Basics
mariastoilova avatar mariastoilova 6 Точки

Здравейте,

Ето го и моя код, дава грешки в разликата, но не при всички тестове. Не успявам да разбера къде ми е грешката. Ако някой може да помогне ще съм благодарна.

using System;
using System.Collections.Generic;
using System.Linq;
using System.Text;
using System.Threading.Tasks;

namespace Equal_Pairs
{
    class Program
    {
        static void Main(string[] args)
        {
            var n = int.Parse(Console.ReadLine());

            var couplesum1 = 0.0;
            var couplesum2 = 0.0;
            var maxdiff = 0.0;
            

            for (int i = 0; i < n; i++)
            {
                var firstnum = double.Parse(Console.ReadLine());
                var secondnum = double.Parse(Console.ReadLine());

                if (i == 0)
                {
                    couplesum1 = firstnum + secondnum;
                }
                else
                {
                    couplesum2 = firstnum + secondnum;

                    var diff = Math.Abs(couplesum2 - couplesum1);

                    if (diff > maxdiff)
                    {
                        maxdiff = diff;
                    }
                }
                
            }

            if (maxdiff == 0)
            {
                Console.WriteLine($"Yes, value={couplesum1}");
            }
            else
            {
                Console.WriteLine($"No, maxdiff={maxdiff}");
            }
        }
    }
}

 

0
freelylost avatar freelylost 2 Точки

Здравей, Мария,

Давам ти моето първо решение на Java, ще ти помогне с логиката поне: https://pastebin.com/jcnUufk1

Не е най-чистото възможно, но системата го прие и ми работи при тестовете. По-горе има и работещ вариант с масив в мой коментар.

Така като гледам, иначе, имаш липсваща логика във for цикъла и не форматираш накрая да излизат без .0 целите числа. Трябва ти отделна логика и ако n=1. Това е съвсем накратко анализа.

0
mariastoilova avatar mariastoilova 6 Точки

Благодаря, видях къде ми е проблема, най после успях да я реша със 100 точки.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.