Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

nika_29 avatar nika_29 5 Точки

Помощ как да принтирам изхода без $??

Решавам задача Семейство и не знам как става изхода без $??ВАЖНО ми е да знам как става без $

Problem 1.       Семейство

Създайте клас Person с полета name (име) и age (възраст). Създайте клас Family. В този клас трябва да има списък от хора. Напишете програма, която въвежда информация за N човека от едно семейство, след което изведете семейството по азбучен ред.

Примери

Вход

Изход

 

Вход

Изход

3

Pesho 3

Gosho 4

Annie 5

Pesho 3

Gosho 4

Annie 5

 

5

Steve 10

Christopher 15

Annie 4

Ivan 35

Maria 34

Steve 10

Christopher 15

Annie 4

Ivan 35

Maria 34

Моят код- https://pastebin.com/EXXSh1Wx

Тагове:
0
C# OOP Basics
svetoslav_0 avatar svetoslav_0 1009 Точки

Здравей,

мисля, че въпросът ти или не е особено ясен или не е споделен правилният source код. За кой '$' става дума?

Колкото до самия код: използваш някакъв доста нестандартен начин за принтиране според мен. Според условието трябва да има един клас Family, който би ти улеснил нещата до известна степен. Добре би било да се направи по следния начин: направи си един клас Family и го инстанцирай някъде в началото. Така в самия клас можеш да направиш едно поле за членовете на семейството, т.е. вътре да сложиш този list. Можеш да си направиш един метод addMember например, който ще приеме един параметът от тип Person и ще го добавя съм колекцията ти. Можеш също така да си направиш и един метод printData, който ще ти принтира информацията в искания формат. Така след завъртането на цикъла можеш просто да извикаш този метод и той ще свърши работата по отношение на печатането :)

0
nika_29 avatar nika_29 5 Точки

Пробвах както каза;но греша някъде - https://pastebin.com/jatskYGa

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.