Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

omnilog avatar omnilog 3 Точки

07. World Swimming Record

Здравейте. Искам да помоля за разяснение относно посочената задача. Някъде не минава проверката и повече от 80/100 не мога да получа. Не е до точки, но очевидно има грешка в кода, обаче след няколко часа ме заболя глава, а отговор нямам.
В пайчарм отговорът е ОК, но джъджа не го приема.

https://pastebin.com/a4WVyDbi

Тагове:
0
omnilog avatar omnilog 3 Точки

Вярно това било. Благодаря за помощта.

Обаче ми е трудно да се въздаржа да не коментирам услвието.
Две неща са неясни:

1. Къде точно да се използва math.floor - ако ги нямаше насоките, на този етап от обучението, вероятноста сам да се досетя е минимална.
2. Въпросното равенство. Говорейки по същество е логично да се предположи (и беше направено, но само в ума ми), че равен резултат не означава победа, но така или иначе пропуснах да го поставя в решението

Дано на толкова ранен етап от обучението грешки като моята не се окажат основен и критично важен признак става ли от курсиста програмист или не. wink

0
grishko0o avatar grishko0o 35 Точки

На мен това което ми помага в такива моменти е яко търсене и четене.Вероятно никога нямаше да се сетя сам за решение 100 от 100 и започнах да ровя из форума на софтуни с най-различни ключови думи, google на задачата, гледане на минали python basics... Накрая намерих, че било въпрос на добавяне на едно равно. Условията и judge и за мен са като истинско изпитание :D Трябва просто да си намериш начина за решаване, някои пишат, тестват една част и минават на друго условие или , други като се чудят минават с дебъгер и така...стига да си намериш начина, който за теб работи. 

Колкото дали някой става или не...за мен всеки става, учиш се от грешки, във форума се стараем да си помагаме, яко четене, яко търсене и ако си решил да станеш, ще станеш : )) 

Поздрави

0

Пфууу хвала на вас :)

Отне ми маса време да се чудя какво става, а се оказа че имам същият проблем...

И за да не е супер спам - четох, че ако ти трябват 1-2 неща от math, по-добре да се вземат само те, например:

from math import floor

тъй като вкарването на целият "мат код" ще натовари вашият и може да се бави с времето.

 

Също така, мисля че задачата е грешна, тъй като написано така не закръгля надолу резултата, а само първата величина. И е вярно в джъджа.

floor(distance / 15) * 12.5 

А ако се напише така, че да намали резултата...вече не е вярно в джъджа.

floor((distance / 15) * 12.5)

двете горни дават различен резултат, първият може и дробно да даде, а в условието пише цяло.

Не знам дали стана ясно...

 

0
24/09/2019 00:35:27
grishko0o avatar grishko0o 35 Точки

Благодаря за разяснението, стана ясно smiley

0
wutsdid avatar wutsdid 0 Точки

Също така, мисля че задачата е грешна, тъй като написано така не закръгля надолу резултата, а само първата величина. И е вярно в джъджа.

floor(distance / 15) * 12.5 

А ако се напише така, че да намали резултата...вече не е вярно в джъджа.

floor((distance / 15) * 12.5)

двете горни дават различен резултат, първият може и дробно да даде, а в условието пише цяло.

Не знам дали стана ясно...

 И аз стигнах до същия извод чрез налучкване, не си съответстват условията на задачата и каквото проверява джъджа. Първоначално го бях закръглил цялото. След това се чудих около половин час защо не го приема, като всичко е точно и остава на 80/100. Зарязах го и след няколко часа потърсих в нета, за да открия многото хора, които са писали и търсили същото, не само тук и не само за питонския курс. :/ ... Едно пусто равно.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.