Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

peter_botev avatar peter_botev 2 Точки

3. Legendary Farming

   Здравейте! 

   Имам проблем със задача 3 от Exercise: Associative Arrays. При мен дава правилен изход на нулевите тестове, докато в системата за оценяване дава съвсем различни резултати на нулевите (Дава ми само един правилен отговор) и не мога да разбера къде е проблемът.

   Това ми е кода: https://pastebin.com/73RvVKMw

Благодаря!

Тагове:
0
C# Fundamentals
Elena123456 avatar Elena123456 235 Точки

Здравейте,

скоро решавах тази задача и ще покажа моето решение, защото не мога да открия защо при вас не се получават правилните аутпути, но само предполагам защо- https://pastebin.com/tqMDTKFn .

Дори без да гледате кода ми ще спомена накратко за моята логика за да се ориентирате защо ви гърми:

-създавам два речника за keyMaterials и за junkMaterials

-трябва всеки един от ключовите материали да го сетна първоначално на 0, защото дори и да не  срещна някой от този ключови материали във инпутите, трябва да го отпечатаме, че е 0.

-тук инпута се чете по особен начин- с един while (true) (докато нямаме победител) и после с for цикъл по дължината на въведения инпут. Сега се сетих, че  на мен заради това ми гърмя-получавах си правилните резултати, а Judge ми даваше 0/100. Моля обърнете внимание дали правилно четете входа.

-и с един for цикъл по дължината на инпута успявам да пълня всеки един от речниците. Вече имаме ли победител брейквам и от единия, и от втория цикъл, като съм запомнила кой елемент е победителя.

-накрая при принтирането спрямо победителя ще принтирам точно определен текст, като за принтирането на всички останали елементи имам метод, чрез който сортирам и принтирам първо ключовите и после джънк елементите, както са си подадени в инпута.

Дано поне малко да съм била полезна. :)

Поздрави!

1
peter_botev avatar peter_botev 2 Точки

Благодаря за отговорът и решението! Много ми помогна да си намеря грешките. Твоето решение е много добро. Лесно се чете и разбира.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.