Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Chobi avatar Chobi 20 Точки

Java OOP Advanced Problem04. Telephony

http://pastebin.com/r1BRZv24. 

Това ми е решението на Java. В джъджа ми дава 75т., правих си какви ли не тестове и не мога да открия къде греша. Ако някой може да погледне кода и да каже какво съм объркал, ще съм благодарен.

0
C# OOP Basics
vancho avatar vancho 430 Точки

Грешен отговор или  ексепшън? Ами пробвай да вземеш линка на сайта, само часта между последната наклонена и последната точка и провери за число. И сплитни само по спейс инпута, при мен мина от първият път на 100 от 100т. Сплита го направих така "[\\s]+".

-1
13/07/2016 22:05:31
Chobi avatar Chobi 20 Точки

Ами пробвах всякакви счупени входни данни и всичко ми изглежда наред.

 

0
vancho avatar vancho 430 Точки

А за само спейсове като url?

-1
Chobi avatar Chobi 20 Точки

Сплита ми е такъв, защото в края на на url входа ако има празни полета не ги хваща. Проверката ми проверява всеки един чар от стринга дали не е цифра.  Регекса не го интересува къде е цифрата

0
vancho avatar vancho 430 Точки

Я махни проверката за празен стринг, да не ти принтира : невалидно урл!

-1
Chobi avatar Chobi 20 Точки

Първата ми версия беше с прост сплит и без проверка за празен стринг. Единствено което ми идва на идея е да махна try catch блока.  Само това ни съм пробвал. 

0
vancho avatar vancho 430 Точки

Единствено невалидно урл е ако имаш цифра! Всичко друго....

-1
vancho avatar vancho 430 Точки

Ако искаш по-късно мога да ти шерна решение, че сега гледам от телефон.

-1
Chobi avatar Chobi 20 Точки

Грешката идваше от регекса за "^(\\D+)$". Смених го с регекса който ползва колегата kaloyannikov и всичко си мина. Нямам идея защо теста минава със * , а с плюс не минава ама благодаря за помоща :)

0
kaloyannikov avatar kaloyannikov 531 Точки

и аз се сблъсках със същия проблем 75/100 ,но най-лесна наум ми идваше промяната в регекса и затова реших да сменя quantifiera . При номерата всъщност няма вариант да няма цифра а да е валиден , но явно при сайтовете "" e валидно .

0
penata avatar penata 1 Точки

Благодаря много за разяснението. Нямаше да се справя без него.

Празните стрингове трябва а се изпишат така: "Browsing: !".

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.