Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

puffed avatar puffed 289 Точки

Programming Basics - Sample Coding 101 Exam - Jan 2016 - Increasing Elements

Здравейте,

Условието на задачата е :

Дадена е редица от n числа: a1, a2, …, an. Да се пресметне дължината на най-дългата нарастваща поредица от последователни елементи в редицата от числа.

Вход

Входните данни се четат от конзолата. На първия ред стои цяло число n (0n1000). На следващите n реда стоят n цели числа в интервала [-10001000]: a1, a2, …, an.

Изход

На конзолата трябва да се отпечата едно число – дължината на най-дългата нарастваща редица.

В  Judge получавам 75/100 точки, като на първия тест имам Runtime Error. Помогнете ми да си намеря грешките, ето кода:

http://pastebin.com/e4jGjYeC

Благодаря!

Тагове:
0
Programming Fundamentals
kaloyannikov avatar kaloyannikov 531 Точки
Best Answer

2 теста не ти минават ,защото принтираш "No" което не е указано никъде. Когато maxCount < 2 пак си принтираш 1 или 0 .

А runtime гърми , защото може да няма числа които да се подават т.е. n == 0 в този случай не трябва да четеш от конзолата.

Ето преправено решението ти : http://pastebin.com/Mt0M1iH8

0
puffed avatar puffed 289 Точки

Много ти благодаря! Аз мисля, че самото услояие не е пълно, защото не пише изрично как да третираме случаите на 1 или 0 на брой входни числа.

Инициализацията на maxCount не трябва ли да бъде същата и за currentCount?

0
kaloyannikov avatar kaloyannikov 531 Точки

Ами във случай че n == 0 значи че няма да имаме никакви числа,  които да бъдат подадени т.е. maxCount ще бъде 0 , но във всеки друг случай ще бъде поне 1 .

А currentCount дефакто при n<=1 не се ползва. 

 

0
17/08/2016 18:50:54
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.