Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Roomey avatar Roomey 3 Точки

Анимация на ръцете на Fender

Здравейте хора,

Намествам ръцете на 1-вия frame, на следващия се връщат в начална позиция.

 

Искам да са в първата позиция до края, за да не се налага да ротирам пръстите на всеки frame, как?

 

Тагове:
1
3D Animation
boriana121 avatar boriana121 18 Точки

Аз имам същия проблем и вероятно е свързано с channels , но не мога да се оправя ...

0
boriana121 avatar boriana121 18 Точки

Туко що пробвах нещо и стана , както ти е trax editora,оставяш линиите до вертикалната червена линия ,тези отдясно ги изтриваш, но маркирай само пръстите,а не цялата ръка,след като ги изтриеш, на тези които са останали от ляво аз им зададох curves -> post infinity -> constant и така си остава rotation-a ,много каруцарски начин,но за друго не се сещам,ако някой има по-елегантно решение,моля да сподели

0
06/09/2016 16:57:00
flareset avatar flareset 140 Точки

Имаш записани ключове по времевата линия след първа позиция и по анимационните канали на ръцете, докато са в оригинална позиция, затова се връщат. Мини по всички кадри, освен първия или от който ще започне движението на ръцете, и при избрани ръце изтрий ключовете. След това започваш да ги анимираш наред и няма да се местят.

0
moirane avatar moirane 11 Точки

Супер, при мене стана. Все пак ми е странно как са се появили тия ключове. При преподавателя стана от първия път без странни ключове пръснати на странни места.  Аз имах ключове освен на 100 и на 102 и 113-мия. Мерси много!

0
07/09/2016 04:28:40
flareset avatar flareset 140 Точки

Една много вероятна причина може да е бутонът "Z", който също (както "Ctrl+Z") е вързан към командата "Undo", Прекалено е близо до другите често използвани клавишни комбинации и е добра идея да се деактивира.

0
Roomey avatar Roomey 3 Точки

И аз се оправих, мерси за помощта :))

0
BraveHamster avatar BraveHamster 37 Точки

Прави ли ти впечатление, че имаш ключове на абсолютно всеки кадър ? 

3д анимацията е просто интерполация между ключовете.

Ако на кадър 1 си казал на китката да е на позиция (2, 4, 6), а на кадър 2 си й казал да е на (0, 0, 0) ... еми , за един кадър няма как да интерполира. Просто скача.

 

Предполагам това е и причината за твоя проблем. Изтрий ключовете. 

0
ruslanvasilev avatar ruslanvasilev 11 Точки

Как точно се трият ключове, защото  при изтриване се трие цялата анимация на фигурата,не само на пръстите.

0
flareset avatar flareset 140 Точки

Трябва да са избрани пръстите в йерархията на ригнатия сет, не сета с геометрията или Character Set. Най-добре качи някъде проекта, може и други неща да имат нужда от оправяне.

0
ruslanvasilev avatar ruslanvasilev 11 Точки

Качвам проекта само със последният сейв. Ето линк:  https://www.dropbox.com/s/drd7dhygk8uf296/Homework-ruslanvasilev-%D0%97%D0%B0%D0%B2%D1%8A%D1%80%D1%88%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5%20%D0%BD%D0%B0%20%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F%D1%82%D0%B0%20-%20%D0%B3%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%80%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B5%20%D0%BD%D0%B0%20%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%82%D1%8A%D0%BA%20%D1%84%D0%B8%D0%BB%D0%BC.rar?dl=0

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.