Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Rextor92 avatar Rextor92 149 Точки
Best Answer

 

for (initializer; condition; iterator) { body }

for е цикъл - изпълняваш даден блок от код, докато определено условие не ти върне false.
Нека вземем следния пример:

for (int i = 0; i < 5; i++)
{
     Console.WriteLine("Currently i = " + i);
}

Това, което всъщност се случва зад завесите на for цикъла, е следното:

  1. а) Инициализираме стойността на променливата i от тип int, като й слагаме стойност равна на нула. Тази стъпка се изпълнява само и единствено веднъж (преди началото), независимо колко пъти минаваме през цикъла.
    б) Задаваме условието - искаме i да бъде по-малко от 5.
    в) Задаваме iterator - какво се случва всеки път, когато условието върне false.
  2. Проверяваме дали i < 5
    • (i < 5) == true // условието е вярно
      • Изпълняваме тялото на цикъла
      • Изпълняваме итератора
      • Връщаме се на стъпка 2.
    •  (i < 5) == false // условието е грешно
      • Излизаме от цикъла

Случва се следното : 

int i = 0;
if (i < 5) // ( 0 < 5) == true
{
    Console.WriteLine("Currently i = " + i);
    i = i + 1;
} // value of i is now 1
if (i < 5) // ( 1 < 5) == true
{ // same thing here }
...
... // value of i is now 5
if (i < 5) // ( 5 < 5) == false
{
   // we never enter that if - exit the loop instead
}

 

1
19/10/2016 16:13:39
hristoat00 avatar hristoat00 0 Точки

Много благодаря, Rextor

0
todorovd avatar todorovd 4 Точки

Здравей,

И аз съм начинаещ и не са ми ясни и на мен тези неща, но менторът ти винаги е на среща, за да ти помогне. However, до колкото разбрах, ще имаме отделна лекция за този цикъл.

Поздрави

0
hristoat00 avatar hristoat00 0 Точки

Еми да ама аз съм онлайн. ;)

0
hristoat00 avatar hristoat00 0 Точки

Мерси, ще я погледна.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.